ZNÁME VÍTĚZE 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU!!!🤽
Muži
Dorost
3. 4. 2023

ZNÁME VÍTĚZE 1. LIGY MLADŠÍHO DOROSTU!!!🤽

O víkendu se v Olomouci rozhodlo o vítězích v soutěžích mladších dorostenců. Zatímco v druhé lize bylo o vítězství Strakonic rozhodnuto již před tímto turnajem, v první lize se bojovalo až do samotného konce.
Do turnaje nejlépe vstupovala Slávia Praha s devatenácti body, která držela jednobodový náskok před Hradcem Králové. Na třetím místě se nacházel SK Děčín s dvanácti body, na čtvrtém Kometa Brno se čtyřmi.
Sobotním šlágrem bylo odpolední slávistické derby Hradec Králové – Praha. Lepší výchozí pozici měli Severočeši, kterým se na rozdíl od jejich rivalů z hlavního města povedlo v dopoledním utkání zvítězit a ukradli jim průběžnou první příčku. O vyrovnanosti obou celků svědčil i výsledek po prvních třech čtvrtinách, kdy na časomíře svítilo těsné skóre 4:3 pro Hradec Králové. V poslední osmiminutovce se však utrhli ze řetězu dva nejlepší pražští střelci Jakub Šubrt a Milan Melč, kteří s přispěním čtrnáctiletého Matouše Turka zatížili branku soupeře sedmi góly, a otočili průběh zápasu na konečných 10:4 pro Pražany.
Hradec se kvůli tomu přesunul opět na druhé místo. Pro jistotu prvního místa však musela pražská Slávia zvítězit v nadcházejícím nedělním střetnutí s Kometou Brno, které se povedlo těsně zvítězit s Děčínem. Pokud by chtěli Hradečtí své soupeře opět předběhnout, museli by Pražané Brňanům podlehnout a sami by museli zvítězit v zápase s Děčínem.
Žádné překvapení se však nekonalo: nedělní utkání zvládla Slávia vyhrát jasně 17:6 a Hradec Králové remízoval 9:9.
Předturnajové pořadí týmů se tak nezměnilo a Pražané si přivlastnili titul mistrů ČSVP v první lize mladších dorostenců. Za tento úspěch vděčí především Jakubovi Šubrtovi, který se s neuvěřitelnými 54 góly v 12 utkáních stal nejlepším střelcem ligy. Na druhém místě stanul Matěj Hlávko z Hradce Králové (40 gólů), o místo třetího nejlepšího střelce se podělili kluci z Děčína Vojtěch Toman a Matěj Kánský ( oba shodně 35 gólů).
GRATULUJEME!!!🥳🥳
I přestože je v mladších dorostencích dobojováno, pro většinu hráčů to neznamená konec sezóny, neboť se hrají soutěže i v jiných věkových kategoriích: 22.-23. dubna se koná turnaj starších žáků, 27.-28. května turnaj starších dorostenců.

sociální sítě

Partneři