18. 5.
16:40
Ženský výběr do 21 let získal na EU Nations v Manchesteru stříbro
21. 11. 2017

Vodní pólistky ČR do 21 let se o víkendu 18.–19. listopadu ukázaly na turnaji EU Nations v anglickém městě Manchester. Zde se utkaly s výběry národů Velké Británie, tedy s Anglií, Walesem a Skotskem.

Kategorie 1996 a mladší spolu formálně nehrála už docela dlouho. Týmová chemie ale nechyběla, jelikož se spolu velká část děvčat potkává v domácí soutěži a seniorské či juniorské reprezentaci. Do Anglie dívky vedl trenér ženské reprezentace Josef Janeček. Tým na ostrovy odletěl již ve večerních čtvrtečních hodinách a celý pátek měl tedy čas na aklimatizaci a trénink.

Skotsko - Česko - 8:14 (1:4 / 2:6 / 4:1 / 1:3)

• Vomastková D. (4), Javůrková K. (3), Kreuzová B. (2), Švihovcová A. (2), Křížová M. (1), Chládková L. (1), Kopencová K. (1)

V úvodním zápase Češky vedly hned od samotného začátku. V prvních dvou čtvrtinách totiž získaly velkou gólovou výhodu a i přes slabší třetí čtvrtinu mohly v poklidu hlídat vítězný stav. Hned čtyři branky si započítala teprve šestnáctiletá Daniela Vomastková, která od letošní sezóny hraje za slovenský tým Košice.

Česko - Wales - 19:4 (5:1 / 3:1 / 7:0 / 4:2)

• Javůrková K. (6), Kreuzová B. (4), Fügnerová (2), Vomastková D. (2), Švihovcová A. (2), Chládková L. (1), Kopencová K. (1), Křížová M. (1)

Do druhého zápasu nastoupily Češky ještě v lepší formě a brzy se dostaly do vysokého vedení. Poslední vzdor Velšanek rozstřílely Češky ve třetí čtvrtině, kterou jasně vyhrály 7:0. V zápase se nejvíce dařilo kapitánce týmu, Karolíně Javůrkové, která do branky Walesu dostala míč hned šestkrát. Čtyřmi góly se mohla pyšnit další ze skupiny mladších hráček, Bára Kreuzová.

Anglie - Česko - 22:5 (5:0 / 5:0 / 6:2 / 6:3)

• Javůrková K. (2), Kopencová K. (2), Vomastková D. (1)

V posledním zápase se Česku postavil nejsilnější tým turnaje, domácí Anglie. Lvice sice chtěly zabojovat a favoritky alespoň potrápit, ale už od prvních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo zápasu. Soupeř ukázal daleko větší kvalitu a Češky naopak bohužel dělaly zbytečné chyby. Zápas byl tak zcela jasný už před změnou stran, kdy byl stav 10:0 pro Anglii.

Náš reprezentační výběr si tedy odnesl z turnaje stříbrné medaile, pohár za 2. místo a také velkou dávku zkušeností, které snad dívky dokáží zúročit brzy i v seniorské reprezentaci.