Muži
1. Liga
8. 5. 2023

Dva dechberoucí zápasy.

Tak by se ve zkratce daly shrnout semifinálová utkání, které se obě odehrály v pražském bazénu v Podolí. Na Moravě se v souboji o konečné páté místo utkal domácí UP Olomouc se svým hanáckým rivalem z Přerova a s Hradcem Králové, avšak v obou případech podlehl svým soupeřům vysokým rozdílem.

Jako první se v Praze uskutečnil duel Slavia Praha – Kometa Brno. I přestože Brňané vstoupili do utkání lépe a drželi si po tři čtvrtiny vedení, dokázali sešívaní v poslední osmiminutovce třemi góly po sobě dohnat gólové manko. V poslední minutě se však domácím nepovedlo proměnit klíčovou přesilovou hru a vítězství připadlo hostům.

SK Slavia Praha – KPSP Kometa Brno 7:8 (1:3, 2:2, 1:2, 3:1)

🏐: Jirota 2, Petráš, Boháč, Šubrt, Conev a Váňa 1 - Rybnikár 3, Schonwalder Adam a Račoch 2, Adamec 1

Utkání druhé semifinálové dvojice Stepp Praha – AJ Strakonice bylo neméně napínavé. Zápas se přeléval z jedné strany na druhou, oba týmy vždy odskočili svému soupeři maximálně na rozdíl dvou branek. Jihočeši dokázali skvěle využívat přesilové hry, zatímco Pražané těžili hlavně ze střel svých zadních hráčů. Gólové žně skončily lépe pro domácí, kteří taktéž jednogólovým rozdílem porazili svého semifinálového soupeře.

UKVP Stepp Praha – AJ Strakonice 15:14 (4:3, 2:4, 3:3, 6:4)

🏐: Vološčuk a Petr 4, Dilý 3, Varga Matěj 2, Varga Michal a Čurda 1 - Chodl, Volák, Bohutínský a Vondrášek Viktor 3, Černý a Kouba Tomáš 1

Boj o konečné páté místo začal v olomouckém bazénu soubojem domácích s Hradcem Králové a Přerovem. V obou utkáních tahali domácí za kratší konec, kdy podlehli prvně 9:18 a poté 9:19. V druhém utkání vřela voda podstatně více než-li v tom prvním, což dokonce vyústilo v dvě červené karty na straně hostů.

UP Olomouc - TJ Hradec Králové 9:18 (3:5, 3:3, 3:6, 0:4)

🏐: Dittmer 3, Tsisar a Bakshenyev 2, Košík Martin a Grabovskiy 1 - Jílek 4, Rothanzl, Fait a Erbs 3, Kratěna 2, Sochor Vojtěch, Šimáček a Rumánek 1

UP Olomouc - KVP Přerov 9:19 (1:5, 1:5, 3:4, 4:5)

🏐: Dittmer 4, Tsisar, Bakshenyev, Košík Martin a Grabovskiy 1 - Otáhal Jiří 6, Kostelník 4, Komínek, Mazánik Mário a Mazánik Filip 2, Frank, Tureček a Kohout 1

Další semifinálové boje jsou na programu 20.5. ve Strakonicích, Olomouci a Hradci Králové.