Pohár ČSVP mladších dorostenců
SLP
HRK
9
8
DEC
BRN
15
8
STP
OLO
7
11
WU17
STR
4
12
BRN
HRK
4
17
DEC
SLP
7
8
OLO
STR
12
8
STP
WU17
5
2
STR
BRN
6
14
STP
SLP
3
13
OLO
HRK
7
19
DEC
WU17
17
0
O pohár předsedy ČSVP žen
PLZ
STR
8. 10.
09:00
STP
PLZ
8. 10.
12:45
STR
STP
8. 10.
15:00
1. liga starších dorostenců
BRN
STP
8. 10.
13:55
DEC
DEC
8. 10.
15:15
PLZ
STP
8. 10.
16:35
BRN
DEC
8. 10.
17:55
DEC
PLZ
8. 10.
19:15
STP
DEC
9. 10.
09:20
BRN
DEC
9. 10.
10:10
PLZ
DEC
9. 10.
12:00
STP
DEC
9. 10.
13:20
BRN
PLZ
9. 10.
14:40
2. liga mladších dorostenců
STP
STR
15. 10.
12:30
STR
WU17
15. 10.
16:15
STP
OLO
15. 10.
20:00
WU17
OLO
16. 10.
08:00
STP
WU17
16. 10.
11:45
STR
OLO
16. 10.
13:00
1. liga mladších dorostenců
BRN
HRK
15. 10.
13:45
SLP
DEC
15. 10.
15:00
SLP
BRN
15. 10.
18:45
DEC
BRN
16. 10.
09:15
SLP
HRK
16. 10.
10:30
HRK
DEC
16. 10.
14:15
VK Szentes vyhrál turnaj EU Nations Women Clubs
Ženy
ČSVP
LEN
19. 9. 2022

VK Szentes vyhrál turnaj EU Nations Women Clubs

Pražské Podolí bylo minulý týden dějištěm turnaje EU Nations Women Clubs 2022. Dva domácí týmy (AJ Fezko Strakonice a česká ženská reprezentace) byly doplněny osmi družstvy ze šesti evropských zemí:

Skupina A

Skupina B

WBC Tirol (Rakousko)

Turun Uimarit Turku (Finsko)

London Otter (Velká Británie)

PVK Vrútky (Slovensko)

AJ Fezko Strakonice

Szentesi VK (Maďarsko)

KVP Kúpele Piešťany (Slovensko)

Česká ženská reprezentace

Järfälla vattenpolo (Švédsko)

City of Liverpool (Velká Británie)

 

Již základní část nabídla napínavé souboje, za zmínku stojí například utkání mezi AJ Fezko Strakonice a Järfälla vattenpolo (https://www.youtube.com/watch?v=Ggqk0MAGp8Q), nebo Liverpool – Turku (https://www.youtube.com/watch?v=sQuaiC0xGjM).

Formát turnaje byl lehce odlišný oproti předchozímu turnaji v mužské kategorii: Nekonaly se žádné semifinálové zápasy, nýbrž pořadí ve skupině rovnou určilo, o jaké umístění bude daný tým hrát (tzn. první ve skupině A hrál s prvním ve skupině B o zlato, druhý s druhým o bronz atd.).

Rozpis nedělních finálových utkání tak vypadal takto:

 

Utkání o deváté místo:

WBC Tirol – Česká reprezentace 13:12 (2:2, 5:1, 3:3, 2:6)

(Zápas vyhrál v penaltovém rozstřelu WBC Tirol)

 

Utkání o sedmé místo:

London Otter – Turun Uimarit Turku 12:6 (2:2, 2:2, 4:1, 4:1)

 

Utkání o páté místo:

AJ Fezko Strakonice – City of Liverpool 14:7 (5:3, 2:1, 4:1, 3:2)

 

Utkání o bronz:

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 6:19 (1:5, 1:5, 3:4, 1:5)

 

Utkání o zlato:

Järfälla vattenpolo Szentesi VK 7:15 (3:4, 3:4, 1:2, 0:5)

 

Během medailového ceremoniálu byly předány i individuální ocenění. Nejlepší brankářkou turnaje se stala Kristína Stehlíková z týmu PVK Vrútky, nejlepší střelkyní (21 gólů) Iva Drnková z AJ Fezko Strakonice a cenu pro nejlepší hráčku si odnesla Vivien Boncza z VK Szentes.

Záznamy z utkání jsou k dispozici na YouTube kanále „České vodní pólo“ a podrobný zápis na https://www.eunwp.eu/zapasy/eu-nations-club-women

sociální sítě

Partneři