10:20
STRAKONICKÉ ŽENY OSLAVUJÍ 18. TITUL, HRADEC KRÁLOVÉ ZÍSKAL BRONZ
1. Liga žen
5. 6. 2023

Obě finálová utkání Stepp – Strakonice se odehrály v domácím bazénu Strakonic, zatímco první zápas o bronz se konal v Hradci a druhý v Plzni.

Utkání o zlato:

Do finálových utkání nastoupily hráčky pod vedením Marka Fügnera s chutí obhájit mistrovské tituly z předchozích let. Hned na úvod prvního zápasu nasadily Jihočešky vysoké tempo hry a do poločasu vedly již 11:4. V následujících dvou čtvrtinách dokázaly navýšit svůj náskok na konečných 20:10.

UKVP Stepp Praha – AJ Strakonice 10:20 (1:5, 3:6, 2:4, 4:5)

Góly: Procházková 5, Kořínková 2, Sýkorová, Kamasová a Kubínková 1 – Votavová a Fügnerová 4, Drnková a Holá 3, Kiliánová 2, Švihovcová, Šimková, Hlavatá a Javůrková 1

Druhé utkání již bylo o něco málo vyrovnanější, Strakonice ale opět zvítězily rozdílem třídy. První čtvrtina skončila dokonce remízou 3:3, další dvě osmiminutovky domácí ovládli celkem 11:1 a o utkání tak bylo opět rozhodnuto. Ačkoliv Stepp vyhrál poslední část 3:1, na konečný výsledek to nemělo žádný vliv. Strakonice se opět staly vítězi v první lize žen a ukořistily osmnáctý titul v řadě.

AJ Strakonice – UKVP Stepp Praha 15:7 (3:3, 7:1, 4:0, 1:3)

Góly: Hlavatá 5, Holá a Javůrková 3, Kiliánová 2, Fügnerová a Votavová 1 – Procházková 3, Kubínková, Sýkorová, Kamasová a Bažantová 1

Utkání o bronz:

V zápasech o bronz proti sobě nastoupily týmy KVS Plzeň a Slávia Hradec Králové. První utkání se odehrálo v bazénu Hradce, druhé v bazénu Plzně.

Zápas hraný v Hradci byl vyrovnaný již od samotného začátku. Vedení se ujal Hradec Králové díky Lucii Čápové, na což dokázala odpovědět Jule Schilling z Plzně. Následovaly dva góly domácích, načež Plzeň vstřelila také dva góly z rukou Martiny Jeřábkové a Karolíny Parobkové. V druhé části hry padl pouze jeden gól, o který se zasloužila Adéla Vildomcová z Plzně. Poločasové skóre tak skončilo 4:3 pro hosty.

Po poločase prvně vstřelili gól hosté: Jule Schilling navýšila náskok na 5:3, Lucie Čápová ale z penaltového hodu snížila na rozdíl jediného gólu. Následovalo několik minut bez gólu či vyloučení, které utnula až Františka Makovská vyrovnávací brankou vteřinu před koncem čtvrtiny.

Poslední část patřila domácím, kteří dokázali 4x skórovat, přičemž neobdrželi jediný gól. Lucie Čápová dokázala v této čtvrtině nastřílet hned celý hattrick a stala se tak nejlepší střelkyní zápasu s pěti góly. Jeden gól přidala také Kateřina Tvardakova. Z prvního utkání si tak Hradec odnesl vítězství 9:5.

Slávia Hradec Králové – KVS Plzeň 9:5 (3:3, 0:1, 2:1, 4:0)

Góly: Čápová 5, Makovská 2, Tomanová a Tvardakova 1 – Schilling 2, Jeřábková, Vildomcová a Parobková 1

Druhý zápas v Plzni začal lépe Hradec Králové, Lucie Čápová vstřelila dva góly pro svůj tým, přičemž domácí skórovaly pouze jednou. Druhé dějství naopak ovládly hráčky Plzně, když dvakrát uspěla Šárka Pláničková a jednou Adéla Vildomcová. Hradec dal pouze dva góly z rukou mladé Nikoly Šintákové a Barbory Rothanzlové. Poločasové skóre bylo vyrovnané 4:4.

Po půli šli do vedení domácí, Jule Schilling skórovala jednou a Martina Jeřábková dvakrát. Františka Makovská využila přesilovou hru a snížila na 5:7, Karolína Parobková a Lucie Čápová každá přidala po jednom gólu a do poslední čtvrtiny tak šly domácí hráčky s dvou gólovým náskokem 8:6.

Poslední část se jim také povedlo vyhrát. Dvěma góly za sebou skórovala Šárka Pláničková a Jule Schilling, na což odpovídaly Lucie Čápová a Barbora Rothanzlová. Pro zisk bronzových medailí však potřebovaly domácí hráčky zvítězit minimálně o pět gólů, o což se ještě pokusila Jule Schilling dvě minuty před koncem. Její gól byl ale poslední v tomto utkání i v celé lize, a Hradec si tak i přes prohru v druhém utkání odnesl brnozové medaile na základě lepšího poměru vstřelených a obdržených gólů.

KVS Plzeň – Slávia Hradec Králové 11:8 (1:2, 3:2, 4:2, 3:2)

Góly: Schilling a Pláničková 3, Jeřábková 2, Parobková, Šlehoferová a Vildomcová 1 – Čápová 4, Rothanzlová 2, Makovská a Šintáková 1

Strakonice tak navýšily svou dlouholetou dominanci na 18 let. Letošní titul jim patří mimo jiné díky Karolíně Hlavaté (60 gólů), Josefíně Holé (52 gólů) a Rozálii Fügnerové (37 gólů), které všechny tři kralují tabulce nejlepších ligových střelců. Překvapením celé sezóny jsou však výsledky KVP Plzně. Ačkoliv toto mužstvo skončilo na posledním místě a jako jediné si neodnáší medaile, dokázal tento tým potrápit jak druhý Stepp Praha, tak třetí Hradec Králové (zejména pak v základní části, kde oba tyto týmy porazil).

Závěrem tak lze říci jediné: sláva vítězům, čest poraženým. Vidíme se v příští sezóně!!!