1. liga mužů - základní část
STR
OLO
24. 2.
17:00
STR
PRE
25. 2.
11:00
SLP
BRN
9. 3.
12:20
STP
BRN
9. 3.
19:30
STEPP PRAHA OVLÁDL I. LIGU ST. ŽÁKŮ, TITUL V II. LIZE PŘIPADL TÁBORU
Muži
Žáci
12. 6. 2023

STEPP PRAHA OVLÁDL I. LIGU ST. ŽÁKŮ, TITUL V II. LIZE PŘIPADL TÁBORU

O víkendu se rozhodlo o konečném pořadí v I. a II. lize starších žáků:

První liga starších žáků:

Vítězství v první lize starších žáků letos ukořistil UKVP Stepp Praha. Ve všech 20 odehraných zápasech bodoval, přičemž pouze v jediném z nich zaznamenalo družstvo z Podolí remízu, ve všech ostatních brali svěřenci trenérské dvojice Kofláková – Mynář plný počet bodů. Tým byl bezpochyby tažený Nathanem Bauerem a Daliborem Libusem, kterým se ve všech zápasech úspěšně dařilo gólově prosadit. GRATULUJEME!!!

Na druhém místě se umístily AJ Strakonice. Ty se až do posledního turnaje přetahovaly o stříbrné medaile s třetím Děčínem, který nakonec nedosáhl na druhé místo, k čemuž přispěl i poslední ligový zápas právě mezi těmito dvěma celky, neboť ho Jihočeši ovládli jednoznačně 14:6. Vzájemná bilance obou týmů avšak byla neskutečně vyrovnaná (z celkových 5 zápasů se zrodily dvě remízy, dvě výhry Strakonic a jedna výhra Děčínu). Z obou týmů je třeba vyzdvihnout výkony Václava Sedláčka (SK Děčín) a kluků ze Strakonic Adama Holzbauera a Antonína Šimka.

I boj o čtvrté místo byl velice napínavý. Ačkoliv se na čtvrtém místě nakonec umístila SK Slavia Praha a KVP Přerov si odnesl nepopulární poslední místo, vzájemná bilance mezi oběma týmy z letošní sezóny (4 výhry Slavie, 3 výhry Přerova) mluví jasně o maximální vyrovnanosti. V případě Slavie Praha je třeba jednoznačně poukázat na výkony Arseny Pashovskyho, který během celé sezóny nastřílel svým soupeřům 102 branek a stal se třetím nejlepším střelcem celé sezóny.

Druhá liga starších žáků:

Druhá liga starších žáků byla paradoxně mnohem vyrovnanější nežli liga první. Vítězství v této soutěži si přivlastnil TJ Tábor, který se však v několika ligových zápasech trápil se všemi ostatními týmy. Přesto se ale svěřencům Martina Severy podařilo ligu ovládnout značným bodovým rozdílem. Zásadní podíl na zisku zlatých medailí má Filip Řezáč.

Vyzyvatelem mistrovského týmu byla KVS Plzeň a Kometa Brno. Oba týmy nakonec skončily na druhé a třetí příčce v tabulce resp. Ze vzájemných střetů se zrodila jedna remíza, dvě výhry Plzně a dvě výhry Komety. O druhém místě tedy rozhodovaly zápasy s ostatními družstvy, ve kterých se lépe dařilo plzeňskému celku. Kometě tak ušlo druhé místo o jediný bod a z letošní ligové sezóny si odnáší bronzové medaile. Navíc je potřeba vyzdvihnout individuální výkony: plzeňští kluci Jan Kadlec (125 gólů) a Radim Vildomec (112 gólů) se oba umístili v TOP 3 v tabulce nejlepších střelců. Naopak Moravané vděčí za bronzové medaile hlavně Martinovi Úlehlovi a Filipovi Kuncovi.

Čtvrté a páté místo připadlo nakonec týmům UP Olomouc a Slavie Hradec Králové. Ve vzájemných střetech se celkově lépe dařilo Hradci (3 výhry, 2 porážky), avšak Olomouc dokázala získávat body v utkáních s ostatními mužstvy. Olomouc v letošní sezóně táhl Lukáš Bátěk, zatímco za výkony Hradce Králové stojí především Jan Hobza či David Vojč.

Nezbývá než tedy pogratulovat všem zúčastněným týmům a speciální gratulaci si pak zaslouží vítězové jednotlivých lig Stepp Praha a TJ Tábor. Gratulujeme!!! Teď hlavně neusnout na vavřínech, aby se dostavily i úspěchy v nadcházejících sezónách!

 

 

 

sociální sítě

Partneři