1. liga mužů - základní část
STR
OLO
24. 2.
17:00
STR
PRE
25. 2.
11:00
SLP
BRN
9. 3.
12:20
STP
BRN
9. 3.
19:30
SK Slavia Praha vítězí nad Hradcem Králové ve finále poháru dorostenců, domácí SK Děčín třetí
Muži
ČSVP
Dorost
3. 10. 2022

SK Slavia Praha vítězí nad Hradcem Králové ve finále poháru dorostenců, domácí SK Děčín třetí

Pohár ČSVP mladších dorostenců uskutečněný v Děčíně nabídl vše, co si může fanoušek vodního póla přát. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 týmů a již základní skupina nabídla velmi vyrovnané výsledky. 

Skupině A dominovala Slavia Praha, snad jediným soupeřem jim byl domácí celek, se kterým utkání skončilo 8:7 ve prospěch Slavie. O finalistovi z druhé skupiny muselo rozhodnout až skóre ze vzájemného zápasu (Hradec Králové i Kometa Brno měli shodně šest bodů, vzájemný zápas však dopadl ve prospěch Hradce 17:4). 

V neděli se odehrály finálové zápasy o celkové umístění.  

Zápas o 7. místo: WU17 – AJ Strakonice 4:12 (1:2, 0:3, 3:4, 0:3)

Z průběžného výsledku první čtvrtiny se zdálo, že půjde o vyrovnaný zápas, ovšem druhá a třetí čtvrtina poslala do pětigólového vedení strakonický tým, který dalšími 3 góly v posledních 8 minutách výhru stvrdil. Podstatnou zásluhu na vítězství si připsali Oliver Očenášek a Štěpán Kovář, neboť oba vstřelili shodně po pěti gólech.

Zápas o 5. místo: UKVP Stepp Praha – UP Olomouc 7:11 (0:3, 1:3, 2:3, 4:2)

V boji o páté místo se proti sobě postavily týmy UKVP Stepp a UP Olomouc. Tři čtvrtiny zápasu byly v režii moravských hráčů, v poslední čtvrtině se Pražané snažili výsledek aspoň zkorigovat. K vítězství olomouckého týmu přispěl Filip Dittmer, který se stal nejlepším střelcem víkendového turnaje (v průběhu celého turnaje vstřelil 24 gólů), a šesti přesnými zásahy výrazně pomohl ke konečné výhře Olomouce 11:7.

Zápas o bronz: SK Děčín – Kometa Brno 15:8 (5:2, 1:1, 5:3, 4:2)

Boj o bronz skončil jednoznačným vítězstvím domácího týmu. Děčínští pólisté dobře našlápli již po 1. čtvrtině a s výjimkou gólové remízy ve 2. čtvrtině si po celou dobu udržovali dostatečný brankový náskok. Celou třetinu gólů svého týmu nastřílel Lukáš Kreutzer a významně se tak podílel na vítězství.

Zápas o zlato: SK Slavia Praha – Hradec Králové 9:8 (2:1, 1:2, 2:1, 3:4)

Ve všech čtyřech čtvrtinách boje o 1. místo se diváci v děčínském akvaparku dočkali vyvážené pólistické podívané. V základní hrací době tak skončila vyrovnaná bitva nerozhodně 8 :8 a definitivní výsledek přinesly teprve následné pokutové hody. I zde zažili diváci pořádné drama. Prvních pět penalt na každé straně vítěze neurčilo. Až šestá penalta byla rozhodující: Jakub Šubrt, tahoun Slavie Praha a druhý nejlepší střelec turnaje penaltu proměnil, načež Michal Král úspěšně zneškodnil střelu hradeckého hráče. Z vítězství se tak radoval pražský celek a odnesl si titul vítěze poháru ČSVP v kategorii mladších dorostenců.

 

Je potřeba zmínit, že zápasy základní části probíhaly za velice nepříznivého počasí. I přes tuto komplikaci se povedlo pořídit pár fotek, které budou brzy k dostání v naší nově chystané fotobance. Proto bychom chtěli poděkovat pořadatelům za skvěle zorganizovaný turnaj, všem zúčastněným týmům a samozřejmě fanouškům, kteří i v takto ztížených podmínkách zvládli vytvořit krásnou atmosféru

 

sociální sítě

Partneři