1. liga mužů - základní část
PRE
STR
11. 2.
11:50
HRK
STR
11. 2.
18:00
STP
BRN
11. 2.
18:30
SLP
OLO
11. 2.
20:00
STP
OLO
12. 2.
10:00
SLP
BRN
12. 2.
11:30
2. liga mužů
OPA
STP
18. 2.
11:30
DEC
SLP
18. 2.
13:00
TAB
STP
18. 2.
16:00
OPA
DEC
18. 2.
17:30
STP
DEC
19. 2.
08:30
OPA
TAB
19. 2.
10:00
STP
SLP
19. 2.
11:30
TAB
DEC
19. 2.
13:00
OPA
SLP
19. 2.
14:30
Shrnutí tuzemských soutěží
Muži
ČSVP
Dorost
Přípravka
28. 11. 2022

Shrnutí tuzemských soutěží

Pojďme si shrnout události z minulého týdne:

V pražských Vršovicích se odehrál Memoriál J. Neumanna, kterého se zúčastnilo 12 týmů s hojnou mezinárodní účastí ze Slovenska, Polska a Německa. Vítězství nakonec připadlo polskému týmu Arkonia Szczecin, Za kterým následoval německý SV Saschen. V derby o bronz se utkaly KVP Nováky s XBS Šamorín, avšak úspěšnější byly právě Nováky. Na naší svazové fotobance brzy přibydou fotky z turnaje, za které děkujeme Karlovi Dvořáčkovi.

Obě ligy mladších dorostenců mají za sebou druhé kolo soutěže:

Druhá liga má zatím jasného favorita soutěže. Jsou jím AJ Strakonice, které v domácím bazéně prodloužily šňůru zápasů bez porážky. Těsně za nimi se však drží UP Olomouc, který prozatím prohrál pouze dvakrát, a to pokaždé se Strakonicemi. Na třetím místě zůstává Stepp Praha, na čtvrtém pak ženská reprezentace do sedmnácti let.

V první lize je však situace ohledně vítěze mnohem komplikovanější. Průběžné první místo sice stále připadá Slávii Praha, a to hlavně kvůli výhře nad hlavním rivalem Hradcem Králové, ale o víkendu pražský celek nezvládl duel s třetím Děčínem a podlehl mu 8:9. Z toho důvodu se o prvenství stále mohou utkat všechny týmy až na Kometu Brno, která v lize nezískala jediný bod a zůstává na čtvrtém místě.

Stejně jako v případě poháru v této kategorii, nejlepšími střelci jsou Filip Dittmer (UP Olomouc) a Jakub Šubrt (SK Slávia Praha). První zmiňovaný má na kontě již 77 přesných zásahů, zatímco Šubrt kraluje první lize s 52 góly.

Poslední tuzemskou soutěží je druhá liga mužů:

V ní dominuje SK Děčín, který nezaznamenal v této sezóně jedinou porážku. Zejména boj o druhé a třetí místo bude ještě zajímavý, neboť Stepp Praha, který toto kolo pauzíroval, se stále drží na třetí pozici a na druhý TJ Tábor ztrácí pouze tři body, i přestože odehrál o utkání míň.

SK Děčín vděčí za své prvenství hlavně Michalu Košíkovi a Vojtovi Holajovi, kteří vedou statistiku střelců (28 a 24 gólů). Za nimi následuje Jiří Bohutínský z TJ Tábor s 19 brankami.

Zároveň bychom Vás chtěli upozornit, že web Total Waterpolo spustil hlasování o nejlepšího vodního pólistu/pólistku za rok 2022. hlasovat můžete na tomto odkazu: https://total-waterpolo.com/total-player-award-2022/#public-vote

23. 1. 2023

Zápasy dorostu a žáků a žákyň do jedenácti let

V 1. lize dorostenců se nadále svádí lítý boj o první pozici v tabulce: Na špici sice zůstává Slavia Praha, ovšem druhý Hradec Králové na pražský celek ztrácí pouhý jeden bod. Třetí místo pak drží SK Děčín, který oba celky o víkendu potrápil a Slavii dokonce obral o body, když v dechberoucím zápase zvítězil 9:5 díky vydařené poslední čtvrtině, kterou hráči ze severu Čech ovládli 4:0. Potěšena může být i Kometa Brno, která se sice nachází na neatraktivním čtvrtém místě, avšak o víkendu se jí povedlo získat čtyři body, a to výhrou nad Děčínem 11:8 a remízou se Slavií 9:9.

Druhé lize stále dominují Strakonice, které prozatím zvítězily ve všech ligových zápasech. Víkendové zápasy se jim povedlo s přehledem vyhrát, a nejzajímavějším utkáním se tak stal souboj druhé Olomouce a třetího Steppu. V minulém kole Olomouc zdecimovala pražský celek a nasázela svému soupeři 20 branek. Odveta ale skončila vítězstvím týmu z hlavního města, který famózně otočil utkání v poslední čtvrtině z 3:4 na konečných 7:5 a přivlastnil si tři cenné body.

Ostrá soutěžní utkání okusili o víkendu také hráči a hráčky do jedenácti let. V Hradci Králové se střetlo celkem pět mužstev. První příčku v tabulce zaujímá KVS Plzeň, na druhé místě jsou AJ Strakonice a třetí dělené místo připadá Děčínu a Slavii a Steppu Praha. Třetí turnaj v této kategorii nás čeká 1. – 2. dubna.

sociální sítě

Partneři