Shrnutí posledního kola 1. ligy mužů
Muži
1. Liga
17. 4. 2023

O víkendu se dohrála základní část 1. ligy mužů a my tak známe semifinálové dvojice. Níže naleznete informace o jednotlivých zápasech, o dalším vývoji 1. ligy Vás budeme později informovat.
Sobotní duely začaly utkáním brněnské Komety s Olomoucí, kdy Brňané jasně zvítězili 24:9. Již první čtvrtina skončila 8:1 ve prospěch Komety a zbytek zápasu se nesl v podobném duchu.
Kometa – Olomouc 24:9 (8:1, 6:3, 7:2, 3:3)
🏐: Schonwalder A. 5, Holeš 4, Schonwalder I. 3, Havel, Kříž, Zezula, Bebjak a Kompaník 2, Adamec a Böhm 1 - Dittmer 5, Bakshenyev 2, Kovář a Košík Michal 1
Na severu Čech změřili síly Slavia Praha a Hradec Králové. Pražané si v první polovině vybudovali dostatečný náskok a ten udrželi až do finálního hvizdu.
Hradec Králové - Slavia Praha 13:20 (4:6, 2:7, 3:3, 4:4)
🏐: Jílek a Rumánek 3, Fait, Erbs a Pechman 2, Rothanzl 1 - Šubrt a Pokorný 5, Boháč 3, Lundák a Jirota 2, Kolář Marek Conev a Váňa 1
V Přerově domácí přivítali druhý pražský tým Stepp Praha. I přestože Hanáci ovládli první čtvrtinu 4:1, Pražané zvítězili ve zbývajících třech osmiminutovkách 3:2 a zápas tak skončil remízou 10:10.
Přerov - Stepp Praha 10:10 (4:1, 2:3, 2:3, 2:3)
🏐: Holibka a Mazánik Filip 3, Přikryl 2, Mazánik Mario a Kostelník 1 - Dilý 5, Čurda Ondřej 2, Kajtor, Petr a Varga 1
Duel prvních dvou mužstev v tabulce skončil tím nejmenším možným rozdílem. Kometa Brno nad Jihočechy vyhrála 17:16, i přestože prohrála druhou čtvrtinu 0:5.
Kometa - Strakonice 17:16 (5:5, 0:5, 6:2, 6:4)
🏐: Adamec a Schonwalder Ivan 4, Havel, Račoch a Kult 2, Schonwalder Adam, Kříž a Zezula 1 - Vondrášek Viktor 7, Bohutínský a Kouba Tomáš 3, Kovář 2, Volák Aleš 1
Stepp Praha po remíze s Přerovem odcestoval do Hradce Králové, kde oba týmy sehrály své poslední utkání v základní části. Zápas byl rozhodnut hned v první čtvrtině, kterou Steppáci ovládli 7:1 a zbytek zápasu tak byl spíše formalitou.
Hradec Králové - Stepp Praha 8:21 (1:7, 2:3, 2:8, 3:3)
🏐: Rumánek 3, Erbs 2, Rothanzl, Paulus a Fait 1 - Petr 5, Varga Matěj 4, Gažík a Čurda Ondřej 3, Dilý a Pantelejmonov 2, Varga Michal a Mynář 1
Poslední sobotní utkání hrané v Olomouci skončilo vítězstvím Strakonic. I přestože Jihočeši po první polovině zápasu vyhrávali 11:5, dokázala se Olomouc alespoň částečně vrátit do zápasu a vyhrát ve zbylých dvou čtvrtinách. Na vítězství to však nestačilo a Strakonice vyhrály 17:14.
Olomouc - Strakonice 14:17 (2:5, 3:6, 3:1, 6:5)
🏐: Dittmer 6, Bakshenyev 3, Škuta a Žáček 2, Košík Martin 1 - Bohutínský 5, Vondrášek Viktor 4, Král a Kovář 2, Očenášek, Volák Aleš, Šmerda, Kouba Tomáš 1
Slávisté dokázali navázat na svoje dopolední vítězství nad Hradcem Králové a skolili Přerov v jejich domácím bazéně 19:13. První polovina utkání sice skončila 8:8, v té druhé však Hanáci tahali za kratší konec.
Přerov - Slavia Praha 13:19 (3:5, 5:3, 2:6, 3:5)
🏐: Mazánik Filip 6, Mazánik Mario 3, Nezhyba 2, Komínek a Kostelník 1 - Jirota 4, Pokorný, Šubrt a Váňa 3, Lundák a Kolář Jakub 2, Kolář Marek a Conev 1
Poslední utkání základní části skončilo vítězstvím Komety nad Olomoucí 18:10, i přestože se Olomouc v první čtvrtině ujala vedení.
Olomouc - Kometa 10:18 (2:1, 4:5, 3:7, 1:5)
🏐: Bakshenyev 4, Dittmer a Košík Martin 2, Škuta a Žáček 1 - Kompaník 7, Kříž, Schonwalder Ivan a Kult 2, Schonwalder Adam, Adamec, Zezula, Richard Bebjak a Martin Bebjak 1