2. liga mužů
TAB
HRK
19
18
DEC
PLZ
18
7
STP
HRK
7
24
PLZ
STP
25
7
TAB
DEC
14
19
DEC
STP
20
6
HRK
PLZ
7
13
TAB
STP
22
7
TAB
PLZ
19
19
HRK
DEC
13
25
1. liga starších žákyň
TAB
STP
11
10
STR
STP
3
10
TAB
STR
19
8
1. liga starších dorostenek
STP
STR
10
15
HRK
STR
2
14
STP
HRK
6
12
Konečné pořadí v tabulce 1. ligy mužů a semifinálové zápasy
Muži
1. Liga
18. 4. 2023

Konečné pořadí v tabulce 1. ligy mužů a semifinálové zápasy

Ze sedmi týmů do play-off postupují v následujícím pořadí týmy:


🥇 KPSP Kometa Brno 
🥈AJ Fezko Strakonice
🥉 Stepp Praha
4. místo: SK Slavia Praha 
5. místo: KVP Přerov
6. místo: TJ Slavia Hradec Králové 
7. místo: SK UP Olomouc 


V semifinále tak proti sobě nastoupí:
Kometa Brno x Slavia Praha
Strakonice x Stepp Praha

KOMETA BRNO: I přestože se Brňanům podařilo projít základní částí bez ztráty bodu, nelze hovořit o bezchybném výkonu. V několika zápasech se ukázalo, že i ostatní týmy z TOP 4 jsou schopny Kometě pořádně zavařit. Za zmínku stojí hned první ligové utkání se Steppem (15:14), či oba zápasy s druhými Strakonicemi (19:16 venku, 17:16 doma). Jejich soupeřem v play-off bude pražská Slavia, se kterou se utkají 6. května na plaveckém stadionu Podolí, a Kometa se tak pokusí navázat na dvě vítězství nad tímto soupeřem ze základní části.

STRAKONICE: Strakonice, které letos svými výsledky předčily veškerá očekávání, našly v této sezóně pouze dva přemožitele: brněnskou Kometu a pražskou Slavii. Začátky zápasů s Moravany v obou případech lépe vyšly Jihočechům, nicméně se jim nepovedlo se jim dovést zápas do zdárného konce. S Pražany zvládly Strakonice zvítězit ve svém domácím bazénu na Křemelce (18:14), avšak sešívaní jim prohru oplatili v Podolí (11:12).

STEPP PRAHA: Z pohledu Steppu Praha se může třetí místo v základní části zdát jako neúspěch, zvláště když vezmeme v potaz jejich vítězství v minulém ligovém ročníku. Stepp sice většinu základní části odehrál v oslabené sestavě, neboť několik slovenských ostrostřelců posilnilo košické Modré Draky v mezinárodní soutěži Challenger Cup (Modrí Draci se v třetí nejvyšší evropské soutěži probojovali až do čtvrtfinále),avšak navrátivší se posily od února zasadily o to, že Stepp zaznamenal sérii čtyř zápasů bez porážky. Jenže se svým semifinálovým soupeřem tahali v obou zápasech za kratší konec (13:15 v Podolí, 11:16 ve Strakonicích) a tak vyvstává jednoduchá otázka: Zužitkuje Stepp nové posily a povede se mu soupeři vrátit letošní prohry? Dozvíme se na začátku května.

SLAVIA PRAHA: Pražská Slavia až do posledního kola bojovala o postup do play-off s Přerovem. Právo postoupit si slávisté vydobyli mimo jiné v posledním zápase právě na Hané, kde zvítězili 19:13, a právoplatně se zařadili mezi čtyři nejlepší mužstva. V cestě o účast ve finále jim stojí brněnská Kometa, které sešívaní v základní části dvakrát podlehli (9:14 venku, 9:16 doma), a mají jim tak co vracet.

PŘEROV: KVP Přerov se po dlouhých letech neprobojoval do vyřazovací fáze. Mužstvo, které jsme byli zvyklí vídat v boji o medaile, tak letos bude soutěžit „pouze“ o konečné 5. místo. I přes neúspěšný postup je jasné, že nelze tento tým podceňovat, neboť Hanáci v základní části odehráli velmi vyrovnaná utkání s týmy z top čtyřky (např. 11:13 se Slavií, 10:14 se Strakonicemi, 10:10 se Steppem). Bezpochyby velmi atraktivním utkáním v boji o konečné umístění bude hanácké derby Přerov – Olomouc, které se odehraje 6. května.

OLOMOUC A HRADEC KRÁLOVÉ: O pořadí mezi týmy Olomouce a Hradce Králové nakonec rozhodoval až rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými góly, ze kterého lépe vzešel východočeský celek. Během vzájemného měření sil (14:9 a 18:11 resp.) jednou zvítězil Hradec, jednou Olomouc (každý ve svém domácím bazénu). Obě mužstva navíc zvládla potrápit i KVP Přerov, a tak je jasné, že bitva o konečné 5. místo bude bezpochyby zajímavá.

sociální sítě

Partneři