2. liga mužů
TAB
HRK
19
18
DEC
PLZ
18
7
STP
HRK
7
24
PLZ
STP
25
7
TAB
DEC
14
19
DEC
STP
20
6
HRK
PLZ
7
13
TAB
STP
22
7
TAB
PLZ
19
19
HRK
DEC
13
25
1. liga starších žákyň
TAB
STP
11
10
STR
STP
3
10
TAB
STR
19
8
1. liga starších dorostenek
STP
STR
10
15
HRK
STR
2
14
STP
HRK
6
12
KOMETA BRNO OVLÁDLA TŘETÍ MISTROVSTVÍ MUŽŮ V BWP, DOROSTENKY STRAKONIC ROVNĚŽ PRVNÍ A DRUHÉ
Muži
Dorost ženy
BEACH Waterpolo
28. 8. 2023

KOMETA BRNO OVLÁDLA TŘETÍ MISTROVSTVÍ MUŽŮ V BWP, DOROSTENKY STRAKONIC ROVNĚŽ PRVNÍ A DRUHÉ

V příjemné víkendové atmosféře v děčínském aquaparku proběhla první soutěž sezóny 2023/2024. Na sever Čech dorazilo celkem šest mužských a tři ženská družstva dorostenek.

Sobota:

Formát turnaje mužů byl před začátkem lehce pozměněn z důvodu odstoupení jednoho z týmů (domácí SK Děčín nasadil nakonec pouze jeden tým místo původních dvou). Mužstva tedy byla rozdělena do dvou skupin po třech. V obou skupinách skončila na prvním místě brněnská Kometa, která do turnaje nasadila dva týmy. Na druhém místě ve skupině „A“ skončilo družstvo AJ Strakonice, na třetím UP Olomouc. Ve skupině „B“ na druhém místě stanul domácí SK Děčín, na třetím AJ Strakonice „B“.

Na turnaji dorostenek proti sobě nastoupily celkem tři družstva: TJ Tábor, AJ Strakonice „A“ a AJ Strakonice „B“. Celkem se tedy konaly pouze tři zápasy, přičemž tím nenapínavějším se stal vzájemný souboj Strakonic, který rozhodly až penaltové hody. V nich byly úspěšnější AJ Strakonice „B“, které si z letošního mistrovství dorostenek v BWP odváží zlaté medaile. Stříbro také putuje do Strakonic, bronz pak do Tábora.

Neděle:

V neděli se odehrály semifinálové zápasy (vítěz skupiny „A“ proti druhému ze skupiny „B“ a naopak) a souboj Strakonic „B“ s Olomoucí o konečné páté místo. V semifinálových bojích byli v obou případech úspěšnější Brňané, tudíž v boji o bronz proti sobě nastoupil domácí Děčín a Strakonice „A“.

Zápas o páté místo měl jednoznačný průběh, kdy Strakonice zvítězily jasně 15:5 a využily pravidla schovívavosti (jakmile jeden z týmů vede o 10 branek, je utkání ukončeno).

Zápas o bronz dopadl lépe pro domácí, kteří v napínavém utkání vyhrály nad Strakonicemi „A“ v poměru 11:9.

Finálové utkání bylo spíše formalitou pro oba brněnské týmy, přičemž nakonec se vítězem stal tým Kometa Brno „B“. Stejně jako v případě dorostenek, zlatý i stříbrný pohár putuje do jednoho města.

 

Gratulujeme vítězům a děkujeme za pěkný start do nové sezóny! Již další víkend se můžeme těšit na podobný turnaj opět v Děčíně, tentokrát pro dorostence a ženy.

sociální sítě

Partneři