Pohár ČSVP mladších dorostenců
SLP
HRK
9
8
DEC
BRN
15
8
STP
OLO
7
11
WU17
STR
4
12
BRN
HRK
4
17
DEC
SLP
7
8
OLO
STR
12
8
STP
WU17
5
2
STR
BRN
6
14
STP
SLP
3
13
OLO
HRK
7
19
DEC
WU17
17
0
O pohár předsedy ČSVP žen
PLZ
STR
8. 10.
09:00
STP
PLZ
8. 10.
12:45
STR
STP
8. 10.
15:00
1. liga starších dorostenců
BRN
STP
8. 10.
13:55
DEC
DEC
8. 10.
15:15
PLZ
STP
8. 10.
16:35
BRN
DEC
8. 10.
17:55
DEC
PLZ
8. 10.
19:15
STP
DEC
9. 10.
09:20
BRN
DEC
9. 10.
10:10
PLZ
DEC
9. 10.
12:00
STP
DEC
9. 10.
13:20
BRN
PLZ
9. 10.
14:40
2. liga mladších dorostenců
STP
STR
15. 10.
12:30
STR
WU17
15. 10.
16:15
STP
OLO
15. 10.
20:00
WU17
OLO
16. 10.
08:00
STP
WU17
16. 10.
11:45
STR
OLO
16. 10.
13:00
1. liga mladších dorostenců
BRN
HRK
15. 10.
13:45
SLP
DEC
15. 10.
15:00
SLP
BRN
15. 10.
18:45
DEC
BRN
16. 10.
09:15
SLP
HRK
16. 10.
10:30
HRK
DEC
16. 10.
14:15
EVK Žaibas ovládl turnaj EU Nations Clubs, domácí Stepp Praha druhý
Muži
ČSVP
LEN
13. 9. 2022

EVK Žaibas ovládl turnaj EU Nations Clubs, domácí Stepp Praha druhý

Minulý víkend se uskutečnil turnaj EU Nations Clubs Men 2022. Pohár, kterého se účastní týmy ze všech koutů Evropy, se do České republiky vrátil po třech letech po nucené pauze způsobené pandemií Covid-19. I přesto se podařilo zorganizovat krásný turnaj za přítomnosti osmi klubů ze sedmi zemí.

Do pražského plaveckého stadionu Podolí zavítaly týmy:

Skupina A: WTS Bytom (Polsko), RSC Mechelen (Belgie), UKVP Stepp Praha (Česko), Welsh Wanderers (Wales)

Skupina B: EVK Žaibas (Litva), KVP Piešťany (Slovensko), OSC Potsdam (Německo), česká mužská reprezentace

Tým UKVP Stepp Praha byl doplněný hráči z české mužské reprezentace U19, která se připravuje na mistrovství Evropy v Podgorici. Mužstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech, ve kterých odehrály utkání ve formátu „každý s každým“.

 Po ukončení základní části vypadalo pořadí ve skupinách následovně:

 

Skupina A

Skupina B

1.

UKVP Stepp Praha

EVK Žaibas

2.

RSC Mechelen

KVP Piešťany

3.

WTS Bytom

OSC Potsdam

4.

Welsh Wanderers

česká mužská reprezentace

 

První dva týmy z obou skupin změřily své síly v semifinálových utkáních (Stepp Praha– KVP Piešťany, EVK Žaibas – RSC Mechelen), zatímco zbylé čtyři mužstva se spolu utkala v boji o 5.-8. místo (WTS Bytom – česká mužská reprezentace, OSC Potsdam – Welsh Wanderers).

Do finále se tak probojoval litevský EVK Žaibas a domácí Stepp Praha, o páté místo spolu svedly boj OSC Potsdam a WTS Bytom.

Výsledky nedělních finálových utkání:

Zápas o sedmé místo:

Welsh Wanderers – česká mužská reprezentace 6:19 (1:5, 3:3, 1:4, 1:7)

 

Zápas o páté místo:

OSC Potsdam – WTS Bytom 11:14 (2:4, 2:3, 3:2, 4:5)

 

Zápas o bronz:

KVP Piešťany – RSC Mechelen 16:13 (4:3, 4:1, 4:6, 4:3)

 

Zápas o zlato:

Stepp Praha – EVK Žaibas 7:23 (3:5, 2:6, 2:4, 0:8)

 

Součástí medailového ceremoniálu bylo i předávání individuálních cen. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Matej Prištic (KVP Piešťany), nejlepším střelcem s 21 přesnými zásahy se stal Vladyslav Dulin (RSC Mechelen) a ocenění pro nejlepšího hráče si odnesl Jan Bakulo (EVK Žaibas).

 

Záznamy z utkání jsou k dispozici na našem YouTube kanále „České vodní pólo“ a fotografie k utkání na naší facebookové stránce „Waterpolo.CZE“. Podrobný zápis ze všech utkání k nalezení na tomto odkazu: https://www.eunwp.eu/zapasy/eu-nations-club-men

Již tento víkend se můžeme těšit na obdobný turnaj, tentokrát konaný v kategorii žen.

sociální sítě

Partneři