1. liga mužů - základní část
STR
OLO
24. 2.
17:00
STR
PRE
25. 2.
11:00
SLP
BRN
9. 3.
12:20
STP
BRN
9. 3.
19:30
BRNĚNSKÝ BAZÉN ZA LUŽÁNKAMI HOSTÍ POSLEDNÍ LETOŠNÍ TURNAJ EU NATIONS
Muži
ČSVP
Reprezentace
LEN
6. 12. 2023

BRNĚNSKÝ BAZÉN ZA LUŽÁNKAMI HOSTÍ POSLEDNÍ LETOŠNÍ TURNAJ EU NATIONS

Brněnský bazén Za Lužánkami se tento týden promění v centrum pozornosti milovníků vodního póla z celého světa. Právě zde se odehraje letošní závěrečný turnaj EU Nations, který slibuje být nejen tradiční, ale také atraktivní podívanou. Čekají nás zajímavé zápasy a krásné sportovní okamžiky.

Mužské reprezentace ze dvanácti zemí rozdělené do čtyř skupin - A, B, C a D - se utkají v zápasech každý s každým.

Skupina A: USA, Velká Británie, Rakousko

Skupina B: Polsko, Švédsko, Česká republika

Skupina C: Moldavsko, Wales, Dánsko

Skupina D: Baskicko, Finsko, Anglie

Vítězové jednotlivých skupin se spojí ve skupině E, týmy na druhých místech vytvoří skupinu F a z týmů, které ve své skupině obsadily třetí místo, vznikne skupina G. Zápasy mezi týmy v těchto skupinách, kde se opět bude hrát systémem každý s každým, rozhodnou o konečném pořadí.

Los nadělil naší mužské reprezentaci nepředvídatelnou skupinu, ve které se postaví tváří v tvář výběrům Polska a Švédska. S polským soupeřem jsme v minulosti změřili síly několikrát, nicméně od posledního vzájemného utkání uplynulo již šest let, a tak je nejasné, co můžeme od tohoto týmu očekávat. Se Švédskem se náš reprezentační výběr střetl naposledy rok zpátky, shodou okolností také na turnaji EU Nations. České mužstvo tehdy prohrálo vysoko 18:6. Nelze tedy jasně předpovědět, jak celá skupina dopadne.

Většina našich reprezentantů patří mezi hráče do devatenácti let, kteří se intenzivně připravují na Mistrovství Evropy, které se koná příští rok.

Svěřenci pod vedením trenérské dvojice Kostelník/Dittmer čelí jasnému, avšak náročnému úkolu: dokázat svým soupeřům, že navzdory svému mládí obstojí v soutěžích proti zkušenějším a fyzicky silnějším protivníkům a že jejich odhodlání povedou k vynikajícím výsledkům.

Nezapomeňte, že celý turnaj bude živě vysílán na YouTube kanále "české vodní pólo". Můžete se také zapojit do online sledování zápisů na stránce www.eunwp.eu. Denní program a zajímavosti z turnajového dění budou průběžně sdíleny na našem Instagramu.

Přijďte povzbudit naše reprezentanty a fandit jim na tribunách brněnského bazénu!

ČEŠI, DO TOHO!!!

sociální sítě

Partneři