Brněnská Kometa obhájila pohár předsedy ČSVP
Muži
ČSVP
24. 10. 2022

Olomoucký bazén byl o víkendu dějištěm tradičního poháru předsedy ČSVP v kategorii mužů. 8 týmů z celé republiky (Stepp Praha, SK Slavia Praha, KVS Plzeň, AJ Strakonice, Slavia Hradec Králové, KVP Přerov, UP Olomouc a Kometa Brno) se zde utkaly rovnou ve vyřazovací fázi. Do finále se probojoval Stepp Praha, kterému se povedlo těsně vyhrát nad mužstvem z Přerova (14:13) a z Plzně (17:6), a Kometa Brno, která porazila SK Slavii Praha (13:9) a UP Olomouc (23:8).

V neděli se odehrály finálové zápasy o celkové umístění.

Zápas o 7. místo: UP Olomouc – KVS Plzeň 12:18 (5:3, 2:2, 5:8, 0:5)

První půli zápasu dominovala Olomouc, ovšem v druhé polovině zápasu již domácí tahali za kratší konec. Ve třetí čtvrtině byl vyloučený Filip Dittmer, nejlepší střelec olomouckého celku, a Plzni se díky tomu povedlo otočit průběh utkání. V poslední čtvrtině přidali Západočeši pět gólů a upravili stav zápasu na konečných 12:18.

Zápas o 5. místo: Slavia Hradec Králové – AJ Strakonice 13:17 (2:2, 6:6, 2:5, 3:4)

První polovina zápasu o páté místo přinesla vyváženou pólistickou podívanou. Ve třetí čtvrtině se Strakonicím povedlo odskočit o tři góly a dotáhly zbytek zápasu do vítězného konce. Patřičnou zásluhu na tomto vítězství má Jiří Bohutínský, který se čtyřikrát trefil do soupeřovy brány.

Zápas o bronz: SK Slavia Praha – KVP Přerov 9:12 (1:1, 5:3, 2:5, 1:3)

Již začátek zápasu ukázal, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Diváci byly svědky mnoha vyloučení na obou stranách, což plynulo v následné přesilové hry, které se lépe dařily proměňovat týmu z Hané. Z toho důvodu se jazýček vah nakonec přiklonil na stranu Přerova.

Zápas o zlato: Kometa Brno – Stepp Praha 18:11 (5:3, 6:3, 4:1, 3:4)

V zápase o první místo proti sobě nastoupili tradiční rivalové Kometa Brno a Stepp Praha. Tři čtvrtiny zápasu se lépe dařilo Brňanům, v poslední osmiminutovce se Steppáci pokusili výsledek alespoň zkorigovat. I přes poměrně značný gólový rozdíl se diváci mohli těšit z pěkných akcí na obou stranách.

Nejlepšími střelci se stali Filip Dittmer (UP Olomouc) a Jiří Bohutínský (AJ Strakonice), kteří si v průběhu turnaje připsali 11 přesných zásahů.

Děkujeme všem zúčastněným týmům, příchozím divákům i pořadatelům za pěkný turnaj. Nyní se týmy mohou začít připravovat na začátek ligy, která začíná již za dva týdny.