Staň se rozhodčím

Vodní pólo je nejstarším kolektivním sportem pod olympijskými kruhy. Je to hra založená na fyzické kondici, osobních soubojích, ale přitom nesmírně vzrušující, přinášející hráčům, trenérům, divákům a dalším silné emoce kladné i záporné ve vysokých koncentracích. Je jedním ze sportů, který smazává hranice mezi státy i kontinenty a rozdíly mezi lidskými rasami. A přitom klade jen minimální nároky na výstroj a vybavení.

Vodní pólo je hra nejen krásná, dovolující hráčům předvádět technické kousky, ale i sport s častými  fyzickými kontakty, bitva, která v osobních soubojích přináší nasazení, tvrdost a sílu. Vodní pólo se hraje na všech kontinentech podle stejných Pravidel a to jak pod hlavičkou světové plavecké federace FINA nebo evropské federace LEN.  A jak se vyvíjí samotná hra, vyvíjí se i Pravidla.

Vodní pólo již od svých počátků, které se datují k roku 1869 řídili rozhodčí a i dnes každé utkání řídí rozhodčí, od nějž se za všech okolností očekává naprostá objektivita, profesionalita  a řízení hry v duchu pravidel. Rozhodčí musí být připraven nejen teoreticky, ale i po fyzické a psychické stránce, vždy musí být maximálně koncentrovaný a psychicky odolný. 

Funkce rozhodčího vodního póla je nezastupitelná

Postavení rozhodčího v dnešním vodním pólu je stále náročnější a jeho odpovědnost značná, neboť i jediným chybným verdiktem může zmařit výsledek dlouhodobého snažení celého družstva. V důsledku neustále se zvyšující vyrovnanosti mužstev výrazně roste význam správných a přesných verdiktů rozhodčích.

V současné době je v ČSVP  přes 150 registrovaných rozhodčích. Mnoho rozhodčích však ještě působí v dalších funkcích jako trenéři, vedoucí družstev nebo jako aktivní hráči. Ano i podmínky pro výkon funkce rozhodčího jsou někdy rozhodujícím faktorem, ale vedení ČSVP se snaží vytvářet pro rozhodčí stále lepší a lepší podmínky. 

Pokud tě práce rozhodčího zaujala a zajímá neváhej kontaktovat komisi rozhodčích na adrese kr@csvp.cz a získej informace jak postupovat.  

#NoRefereeNoGame

sociální sítě

Partneři