2. liga mužů
TAB
HRK
19
18
DEC
PLZ
18
7
STP
HRK
7
24
PLZ
STP
25
7
TAB
DEC
14
19
DEC
STP
20
6
HRK
PLZ
7
13
TAB
STP
22
7
TAB
PLZ
19
19
HRK
DEC
13
25
1. liga starších žákyň
TAB
STP
11
10
STR
STP
3
10
TAB
STR
19
8
1. liga starších dorostenek
STP
STR
10
15
HRK
STR
2
14
STP
HRK
6
12
BRONZOVÉ MEDAILE V PRAŽSKÉM DERBY VYBOJOVAL STEPP PRAHA
Muži
1. Liga
19. 6. 2023

BRONZOVÉ MEDAILE V PRAŽSKÉM DERBY VYBOJOVAL STEPP PRAHA

Zápas o bronz, malé finále, boj o Prahu. V takovém znamení se neslo druhé nejvýznamnější utkání sezóny, ve kterém proti sobě nastoupily týmy SK Slavia Praha a UKVP Stepp Praha.

Do druhého zápasu série o bronz vstupovali s velkým náskokem hráči Steppu Praha: v prvním utkání zvítězili 17:6 a aby jim utekla konečná třetí příčka, musela by Slavie Praha vyhrát více jak o 12 gólů.

První čtvrtina se ukázala jako rozhodující. Stepp Praha nasadil vysoké tempo hry a hned v první minutě z rychlého protiútoku skóroval, a to z ruky jarní steppácké akvizice Juraje Dilýho. Na něj gólově navázal o dvě minuty později Michal Varga, který rovněž jako Dilý přestoupil na jaře z košických Modrých Draků. Do konce úvodní části hry přidal Stepp ještě další dva góly.

I přes nepříznivý stav vstoupili sešívaní do druhé části ambiciózně. Hned patnáct vteřin po vyplavání míče vybojovali pokutový hod, který bezpečně proměnil kapitán Adam Petráš. Na něj odpověděl z přesilové hry Ondřej Čurda. O pár minut později Stepp přidal další branku opět zásluhou Michala Vargy. 9 vteřin před koncem vsítil poslední gól poločasu Martin Jirota a první půle tak skončila 6:2 pro Stepp.

Minutu po začátku druhého poločasu vybojoval Stepp pokutový hod, který úspěšně proměnil Tomáš Petr. O dvě minuty později přidal další gól Michal Vološčuk a upravil stav na 8:2 pro Stepp. Slávisté poté dvakrát snížili, prvně z protiútoku skóroval Jakub Šubrt a poté z penalty Martin Jirota. Následovala přesilová hra Steppu, při které Juraj Dilý zkompletoval svůj hattrick, načež to stejné se povedlo v následujícím útoku Martinovi Jirotovi. Do konce třetí čtvrtiny přidal Juraj Dilý ještě jeden gól a upravil tak na 10:5.

Poslední čtvrtinu načal gólově Tomáš Petr, když z protiútoku překonal Andreje Kaplina. Následoval již čtvrtý gól Michala Vargy a o pár útoku později si trenér Steppu Carlo Cussotto vyžádal oddechový čas. Ten ale přišel vniveč a slávistům se podařilo z protiútoku skórovat. Poslední gól utkání vsítil Matěj Varga a zápas tak skončil vítězstvím Steppu.

 

sociální sítě

Partneři