Za tréninkem do Egypta
30. 1. 2021

Za tréninkem do Egypta

Nejen reprezentanti U15 a U17 z Olomouce a Přerova se vydali do Egypta za fyzickou kondicí a přípravou. Cílem byl Desert Rose Resort Hurghada .

Před nedávnem se skupina vodních pólistů vrátila ze soustředění v egyptské Hurghadě. Za celou akcí stojí olomoucký Jirka Dittmer a tak jsme ho požádali o krátký rozhovor. Jirka nám odpověděl na pár otázek a zde Vám rozhovor přinášíme...

Jirko jak vznikla myšlenka odjet si zatrénovat mimo ČR?  Celou akci jsem měl v hlavě již delší dobu, jelikož u nás jsou bazény pod covidovým zámkem a tréninkové podmínky pro vodní pólo a vlastně i pro všechny sportovce hodně špatné. Navíc je před námi kvalifikace U15 a U17 a chtěl jsem klukům nabídnout možnostz přípravy. Takže jsme se o tom pobavili v Olomouci a Přerově a kdo měl zájem mohl se akce zúčastnit.

Proč právě Egypt? Tak na toto středisko padla volba protože do Egypta jezdím již delší dobu a tento resort znám a má super podmínky.

Tak to je super aktivita. Kdo nakonec od Egypta odjel?  Celou akci jsme pojali ja ko intenzivní soustředění a účastnili se ho převážně kluci z repre U15 a U17. Jelikož celá akce byla soukromou iniciativou někteří rodiče využili možnosti a odjeli s námi za sluncem na dovolenou. V Egyptě jsme strávili osm dní plný sluníčka a i když víme že by bylo delší soustředění lepší, nechtěli jsme více zatěžovat rodinné rozpočty. 

Ale o klasickou dovolenou na pláži u kluků asi nešlo. Jak se trénovalo? Tak to určitě ne. Trénovalo se každý den třífázově.  Celý Desert Rose Resort Hurghada byl pro nás ideálním místem s celou řadou možností. Na celou fyzickou přípravu a tréninkovém plánu jsem se domluvil s Kristiánem Holibkou, který sám trénuje v Přerově s u nás v Olomouci trénuje mládež. Kluci pod jeho vedením spolykali kilometry ve vodě a rovněž potrénovali i herní činnosti. Rád bych Kristiánovi touto cestou poděkoval.

Třífázové tréninkové jednotky. Na to kluci nejsou zvyklí ani v normální době. Jak to zvládli a jak probíhal den?  Na klucích byla vidět chuť si po dlouhé době zatrénovat a tak vše zvládali bez řečí a odevzdávali tréninku vše. Tréninkový den, jsme začali dopolední fyzickou suchou přípravou na workoutovém hřišti s venkovní posilovnou. Pak se kluci přesunuli na plaveckou přípravu do moře (velká laguna)  anebo do bazénu. V odpoledním programu jsme se zaměřili na plaveckou přípravu. Na hotelu byl k dispozici 50m bazén a další bazén s hloubkou 2,1m tak byl ideáln pro nácvik herních situací, individuální práci s míčem a herních činností jednotlivce.  A jak jsem se již zmínil, všichni trénovali jak mohli a udělali kus práce.

Jaký byl přístup hotelu k Vašemu soustředění? Musím říct že hotel nám vyšel ve všem maximálně vstříc a podle ohlasů si umím představit i delší soustředění a třeba i pro celou reprezentaci. Myslím že by bylo možné využít i možnosti přátelských utkání, vybavení by se dalo v resortu sehnat.

Takže to vypadá že to byla úspěšná expedice. Jak bys celou akci zhodnotil? Z mého pohledu a i podle pozitivních reakcí myslím že se to podařilo. Kluci nabrali fyzický fond, získali cit pro míč a po dlouhé době si zatrénovali ve vodě. Navíc nám po celou dobu svítilo slunce, teplota byla okolo 28°C. Voda v moři okolo 23°C, voda v bazénech od 20 do 27°C. Všichni jsme načerpali tolik potřebný vitamín D a vše proběhlo v přátelské atmosféře.

Jirko, pokud to není tajemství prozradíš nám finanční náročnost akce? Asi to není žádné tajemství a celá akce včetně All-IN a pojištění s covidovými testy nás vyšlo na necelých 20 tisíc na osobu. A pokud by nás bylo víc, ceny by se dala ještě určitě ponížit. Já sám si určitě umím představit delší soustředění a třeba i celého reprezentačního výběru.  

Jirko, díky za rozhovor 

Fotogalerie: Egypt 2021

sociální sítě

Partneři