Liga žactva U12 - 6. turnaj
SLP
STP
2
9
PLZ
TAB
1
6
OLO
DEC
12
9
TAB
STP
3
4
HRK
OLO
6
15
PLZ
SLP
4
8
DEC
HRK
10
4
STP
OLO
5
4
HRK
SLP
4
9
TAB
DEC
6
1
STR
PLZ
Zrušeno
1. liga staršího dorostu
OLO
STP
7
16
SLP
STR
13
11
STP
BRN
12
10
OLO
STR
11
15
SLP
BRN
7
12
SLP
BRN
28. 5.
13:15
STP
OLO
28. 5.
14:25
STR
SLP
28. 5.
15:35
STP
BRN
28. 5.
16:45
OLO
STR
28. 5.
17:55
SLP
STP
29. 5.
09:15
BRN
STR
29. 5.
10:25
OLO
SLP
29. 5.
11:35
STR
STP
29. 5.
12:45
BRN
OLO
29. 5.
13:55
1. liga mužů
BRN
STR
21. 5.
12:20
OLO
PRE
21. 5.
13:30
HRK
STR
21. 5.
18:00
PRE
OLO
21. 5.
18:45
SLP
STP
22. 5.
17:00
STP
SLP
22. 5.
20:30
2. liga mladších žáků a žákyň
OLO
HRK
21. 5.
16:00
TAB
PRE
21. 5.
17:00
TAB
OLO
22. 5.
08:00
HRK
PRE
22. 5.
09:00
PRE
OLO
22. 5.
11:00
HRK
TAB
22. 5.
12:00
1. liga mladších žáků a žákyň
STR
STP
22. 5.
09:00
SLP
DEC
22. 5.
10:00
DEC
STR
22. 5.
12:30
STP
SLP
22. 5.
13:30
DEC
STP
22. 5.
15:45
SLP
STR
22. 5.
16:45
1. liga žen
HRK
PLZ
22. 5.
10:00
STP
STR
22. 5.
11:15
HRK
PLZ
22. 5.
13:00
STP
STR
22. 5.
14:30
2. liga mužů
PLZ
STP
28. 5.
10:45
OPA
DEC
28. 5.
12:15
DEC
STP
28. 5.
15:30
OPA
PLZ
28. 5.
17:00
STP
OPA
29. 5.
09:30
DEC
PLZ
29. 5.
11:00
2. liga starších žáků a žákyň
TAB
STP
28. 5.
13:30
BRN
STR
28. 5.
14:30
STP
BRN
28. 5.
16:30
STR
TAB
28. 5.
17:30
STP
STR
29. 5.
08:45
TAB
BRN
29. 5.
09:45
Liga žactva U12 - 7. turnaj
STP
STR
28. 5.
13:50
SLP
HRK
28. 5.
14:35
TAB
DEC
28. 5.
15:20
OLO
PLZ
28. 5.
16:05
Datum Soutěž Místo konání Účastníci  
30.04.-01.05. 2. liga mužů Stepp Praha Hradec Králové, Opava, Stepp Praha, Tábor  
  1. liga starších dorostenců Strakonice Brno, Olomouc, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
07.-08.05.2022 1. liga mladších dorostenců Děčín Brno, Děčín, Slávia Praha, Stepp Praha  
  2. liga mladších dorostenců bude upřesněno Plzeň, Strakonice, WU17  
14.-15.05.2022 1. liga starších dorostenců Olomouc Brno, Olomouc, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
  Liga starších dorostenek Hradec Králové Hradec Kr., Stepp Praha, Strakonice  
  Liga žáků a žaček U12 Praha Děčín, Hradec Kr., Olomouc, Plzeň, Slavia Praha, Stepp Praha, Strakonice, Tábor  
21.-22.05.2022 1. liga mužů Olomouc UP Olomouc, KVP Přerov  
  1. liga mužů Přerov UP Olomouc, KVP Přerov  
  1. liga mužů Praha Slávia Praha, Stepp Praha  
  1. liga mužů Brno Kometa Brno, AJ Strakonice  
  1. liga mužů Hradec Králové Sl. Hradec Králové, AJ Strakonice  
  1. liga žen Hradec Králové Sl. Hradec Králové, KVS Plzeň  
  1. liga žen Stepp Praha Stepp Praha, AJ Strakonice  
  1. liga mladších žáků a žákyň Strakonice Děčín, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
  2. liga mladších žáků a žákyň Hradec Králové Hradec Králové, Olomouc, Přerov, Tábor  
28.-29.05.2022 2. liga mužů Děčín Děčín, Plzeň, Opava, Stepp Praha  
  1. liga starších dorostenců Brno Brno, Olomouc, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
  1. liga starších žáků a žákyň Děčín Děčín, Hradec Králové, Slavia Praha  
  2. liga starších žáků a žákyň Tábor Brno, Stepp Praha, Strakonice, Tábor  
  Liga žáků a žaček U12 Olomouc Děčín, Hradec Kr., Olomouc, Plzeň, Slavia Praha, Stepp Praha, Strakonice, Tábor  
04.-05.06.2022 1. liga mužů Praha Slávia Praha, Stepp Praha, Kometa Brno, Sl. Hradec Králové  
  1. liga mužů Strakonice AJ Strakonice, UP Olomouc, KVP Přerov  
  1. liga žen Strakonice AJ Strakonice, Sl. Hradec Králové  
  1. liga žen Plzeň KVS Plzeň, Stepp Praha  
  1. liga mladších dorostenců Praha Brno, Děčín, Slávia Praha, Stepp Praha  
11.-12.06.2022 1. liga mužů Brno Kometa Brno, UP Olomouc, KVP Přerov  
  1. liga mužů Hradec Králové Sl. Hradec Králové, KVP Přerov, UP Olomouc  
  1. liga mužů Strakonice AJ Strakonice, Slávia Praha, Stepp Praha  
  1. liga mladších žáků a žákyň Strakonice Děčín, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
  2. liga mladších žáků a žákyň Tábor Hradec Králové, Olomouc, Přerov, Tábor  
18.-19.06.2022 2. liga mužů Tábor Děčín, Hradec Králové, Stepp Praha, Tábor  
  1. liga starších dorostenců Praha - Eden Brno, Olomouc, Slávia Praha, Stepp Praha, Strakonice  
  Liga starších dorostenek Strakonice Hradec Kr., Stepp Praha, Strakonice  
  Liga žáků a žaček U12 Tábor Děčín, Hradec Kr., Olomouc, Plzeň, Slavia Praha, Stepp Praha, Strakonice, Tábor  

Aktualizováno 19.4.2022

25. 4. 2022

KVA na ME U19 mužů

Všechny týmy, které byly považované za favority KVA, postoupily na Mistrovství Evropy mužů do 19 let ve vodním pólu, které se bude konat v září v Podgorici (MNE).

Konečné pořadí

Skupina A (Bukurešť): 1. Rumunsko 6, 2. Německo 3, 3. Bulharsko 0

Skupina B (Tbilisi): 1. Gruzie 7 (+21), 2. Turecko 7 (+14), 3. Ukrajina 3, 4. Litva 0

Skupina C (Košice): 1. Francie 12, 2. Slovensko 7 (+21), 3. Česko (–4), 4. Slovinsko 3, 5. Švýcarsko 0

Skupina D (Malta): 1. Nizozemsko 9, 2. Malta 6, 3. Velká Británie 3, 4. Finsko 0.

Z každé skupiny se kvalifikovali dva nejlepší hráči.

Ve skupině A nabídlo senzaci pouze utkání dvou postupujících týmů Německa a Rumunska – hostitelské Rumunsko svého rivala porazilo těsně 6:5.

Ve skupině B se představil tým Ukrajiny, který se musel připravovat na KVA v Maďarsku. Hned na úvod se potkaly Turecko a Ukrajina, která vedla tři čtvrtiny, ale Turci měli více energie na závěrečnou čtvrtinu, ve které vstřelili pět branek a zajistili si zásadní výhru. Poté Ukrajina uhrála remízu 14:14 s hostitelskou Gruzií, když Gruzínci dokázali 31 sekund vyrovnat a skončit první s lepším skére.

Gólový rozdíl rozhodl o druhém kvalifikačním umístění ve skupině C mezi rivaly Slovenskem a Českem. Češi se vrátili do utkání ze stavu 4:7, aby dokázali zachránit utkání a remizovali 7:7. Ale favorizovaní Slováci měli na konci turnaje mnohem lepší gólový rozdíl (+21 proti -4), což je poslalo za Francii na druhé místo, která vyhrála jednoznačně všechny čtyři utkání.

Nizozemsko ovládlo skupinu D a získalo tři snadná vítězství, zatímco hostitelská Malta hrála proti Velké Británii vyrovnané utkání, ale nakonec zvítězila 9:6.

Losování šampionátů proběhne na mimořádném kongresu LEN v Cascais (POR) dne 14. května. ME žen se bude konat 4. až 11. července v Netanyi (ISR), zatímco ME mužů se bude konat v Podgorici (MNE) 18. až 25. září.

25. 4. 2022

Los ME 2022 ve Splitu

Losování se konalo ve velkolepém prostředí v Diocletian's Place ve městě Split, hostitelském městě mistrovství Evropy ve vodním pólu v roce 2022.
Losování skupin ME se zhostili - první viceprezident LEN Josip Varvodic, prezident chorvatské federace WP Mladen Drnasin a legendární brankář, olympijský a mistr světa Josip Pavic – rovněž člen zlaté chorvatské strany v Záhřebu 2010, dále předseda LEN TWPC Angel Moliner a provozní manažer LEN Marco Birri.
Pokud jde o výsledek losování, vrcholem základních skupin mužského turnaje bude souboj olympijského vítěze Srbska a držitele titulu Maďarska, stejně jako bitva mistrů světa Itálie a Černé Hory. Hostitelské Chorvatsko má před sebou také těžkou výzvu, stříbrný olympijský tým Řecka. Nadcházející francouzský tým může dát těmto dvěma také těžké chvíle, zatímco nováček Izrael čeká těžké chvíle proti Srbům a Maďarům. Druhé Španělsko z roku 2020 může mít snazší postup, ale boj o další příčky bude napínavý mezi Rumunskem, Nizozemskem a Německem. 
V soutěži žen nabízí středomořské derby Itálie a Španělska – stejně jako na minulém ME v Budapešti. Ve druhé skupině si Maďarsko a Nizozemsko zopakují zápas o bronz z minulého ročníku. Řecko je také v této skupině, aby se po roce 2020 znovu střetlo s Maďary.

Mistrovství vypukne 27. srpna, finále žen je na programu 9. září a o titulu mužů se rozhodne 10. září.

Turnaj žen

Skupina A: Maďarsko, Nizozemsko, Řecko, Německo, Chorvatsko, Rumunsko 
Skupina B: Španělsko, Itálie, Francie, Srbsko, Izrael, Slovensko 

Turnaj mužů 

Skupina A: Černá Hora, Itálie, Gruzie, Slovensko 
Skupina B: Chorvatsko, Řecko, Francie, Malta 
Skupina C: Španělsko, Rumunsko, Nizozemsko, Německo 
Skupina D: Maďarsko, Srbsko, Izrael, Slovinsko 

sociální sítě

Partneři