Strakonice se připravují na Play-Off i na turnaji Water Polo Tour Series
Muži
11. 3. 2024

Strakonice se připravují na Play-Off i na turnaji Water Polo Tour Series

Je to již pár dní, kdy se český mistr Asten Johnson Fezko Strakonice představil v dalším turnaji Water Polo Tour Series. Třetí turnaj organizovala v Národním centru vodního Póla ,ve slovenských Novákách, Slovenská plavecká federace. V rámci tohoto turnaje si na krátký rozhovor udělal čas trenér strakonických mužů p. Karel Faměra.

Karle, díky za tvůj čas a souhlas s rozhovorem.

V letošním ročníku Water Polo Tour Series jste nahradili českého zástupce, kterým byl v minulém ročníku český národní tým. Pro tvůj tým je to skvělá konfrontace se zahraničními týmy.

Karel Faměra: V posledních letech bohužel žádné české týmy nehrají v evropské soutěži ať už jsou důvody neúčasti různé. Možnost zahrát si WPTS byla vítaným zpestřením. Navíc pro nás je tento turnaj a jeho jednotlivá utkání vlastně takovou pohárovou konfrontací. Na turnaji hrají vedle semi-finalisty Challenger Cupu (litevský EVK Žaibas) slovenský tým KVP Nováky, polský Bytom a ukrajinský Lvov. Tato těžká utkání slouží zároveň jako příprava na nadcházející domácí vrchol sezony kterým je Play-Off.

Poslední turnaj se výsledkově Strakonickému týmu nevydařil. V turnaji jste vyhráli pouze jedno z pěti utkání, a to proti polské Bytomi. Jak to výsledkově vnímáš..

Karel Faměra:  Samozřejmě mne výsledky netěší ale na druhou stranu jsme do slovenských Novák odjížděli s tím, že se jedná o závěrečnou přípravu, kdy jsme si chtěli vyzkoušet různé herní situace, otestovat fyzickou připravenost jednotlivých hráčů. Z tohoto úhlu pohledu jsem s projevem spokojen. Snažím se zapracovat do týmu nové mladé hráče a dát jim šanci prosadit se v mužské kategorii.

Pojďme se tedy podívat na domácí soutěž. V současné chvíli držíte vedoucí pozici v lize. Jak bys zhodnotil úroveň domácí soutěže.

Karel Faměra:  Podle mého, je česká soutěž kvalitní i s ohledem na možnosti jednotlivých klubů. V posledních ročnících se soutěž vyrovnala a zvláště první čtyřka dává soutěži atraktivitu. Takže letošní Play-Off přinese zajímavé a divácky atraktivní utkání.

V loňšké sezoně jste možná i překvapivě získali mistrovský titul. Jaké jsou cíle Strakonických pro letošní sezonu.

Karel Faměra:  V minulé sezoně jsme v průběhu roku o titulu nepřemýšleli. Poctivě jsme pracovali a vlastě až ve finálové sérii jsme začali přemýšlet že bychom si na titul mohli sáhnout. V letošním ročníku jsou naše cíle jasné. Obhajoba mistrovského titulu. A jsme si vědomi že je jednodušší titul získat než ho obhájit.  A asi by bylo překvapením, pokud bychom stanovili jiný cíl. V české republice máme aktuálně nejlepší podmínky pro kvalitní přípravu. Klub finančně podporuje hráče kteří studují mimo Strakonice a proplácí jim náklady na dopravu tak aby se mohli min 2x týdně zúčastnit tréninkového procesu. Věřím že se tyto extrémně dobré podmínky odrazí ve výsledku soutěže.

Děkuji za rozhovor

sociální sítě

Partneři