Národní tým mužů U19 na cestě – cíl Mistrovství Evropy U19
Reprezentace
13. 3. 2024

Národní tým mužů U19 na cestě – cíl Mistrovství Evropy U19

Český národní tým mužů vyrazil na cestu kde konečnou stanicí bude Mistrovství Evropy této věkové kategorie. Podaří se našemu týmu přejít přes naší kvalifikační skupinu A, která se hraje v Trebinje (Bosna a Hercegovina).Tým je již na cestě ale pro svazový web jsme se na dálku zeptali hlavního trenéra Tomáše Kostelníka na cíle a dojmy z přípravy.

Zdravím Tomáši, díky za tvůj čas a poprosím tě o pár odpovědí.

Je před Vámi poměrně těžká kvalifikační skupina, ve které se postupně střetnete s reprezentacemi Francie, Velké Británie, Finska a domácí Bosny a Hercegoviny. S jakým cílem na kvalifikaci odjíždíte?

TK: Cílem je jednoznačně postup na závěrečný turnaj Mistrovství Evropy do bulharského Burgasu.

Jak jsi spokojen s přípravou nároďáku?

Již od oznámení soupeřů bylo zřejmé že naše skupina bude náročná ale hratelná. Tomu se i podřídila příprava. Soustředili jsme se na kondiční připravenost hráčů, kteří ve většině případů hrají i nejvyšší mužskou soutěž. Samozřejmě šlo i o individuální přípravu nominovaných hráčů širšího výběru. V rámci soustředění jsme se zaměřili rovněž na taktickou přípravu a nácvik herních situací. Sehráli jsme několik přípravných utkání a turnajů. Závěrečnou část přípravy jsme naplánovali do slovenských Novák, kde jsme využili možnosti tréninkových utkání s mistrovským celkem slovenské Ligy KVP Nováky.

Závěrečného soustředění se již zúčastnil kompletní tým včetně krajánků?

Ano, závěrečného soustředění se účastnili i hráči hrající v cizině. Pro Filipa Dittmera to nebyla daleká cesta jelikož hraje ve slovenských Novákách a Alana Akmalova z italské Bologně. Celý tým je tedy kompletní a jen je škoda, že jsme museli pro kvalifikaci udělat změnu v sestavě. Z důvodu nemoci se nejede Martin Havel. Přejeme mu brzké uzdravení a i z domova bude na dálku členem našeho týmu.

Závěrem je něco co bys vzkázal našim fanouškům?

Kluci udělali v přípravě maximum možného, po celou dobu byli naprosto koncentrováni a plnili s maximálním nasazením všechny úkoly které jsme na ně v rámci přípravy naložili. Věřím, že jsme připraveni poprat se o postup na Mistrovství Evropy. Držte nám palce a sledujte naše zápasy přímo v dějišti naší skupiny a nebo na youtube kanálu ME U19 kvalifikační turnaj 

Tomáši, díky za rozhovor a držíme palce

sociální sítě

Partneři