Brno uvítá na Evropském Poháru mužů i USA nebo Portugalsko
7. 6. 2019

Brno uvítá na Evropském Poháru mužů i USA nebo Portugalsko

V Brně se letos odehraje již čtvrtý Evropský Pohár, tentokrát v kategorii mužů. V pětidenním turnaji se ukáže 12 reprezentačních týmů, které budou bojovat o titul EU Nations šampionů.

Na brněnský stadion Za Lužánkami letos zavítá krom české reprezentace výběry z následujících zemí: Lucembursko, Litva, Jihoafrická republika, Wales, Belgie, Švýcarsko, Spojené státy americké, Singapur, Anglie, Portugalsko a Rakousko.

Český tým v loňském turnaji skončil na 7. místě. Ve skupině naši reprezentanté nestačili na Anglii a Litvu a zvítězili nad Dánskem. O třetím místě skupiny se mělo rozhodnout v zápase se Švýcarskem, který ale skončil nerozhodně a rozhodovalo tedy skóre. V tomto měřítku na tom Češi byli bohužel hůře a o sedmou příčku se tak utkali s Irskem, které porazili 12:9. Hlavními favority turnaje by měli být Američané, ale o zlato budou jistě usilovat i reprezentace Portugalska, Anglie nebo Jihoafrické republiky.

Týmy se rozdělí do dvou šestičlenných skupin z nichž se následně bude postupovat do tří čtyřčlenných pavouků o finálové umístění. Vítězem turnaje se tedy může stát i tým, který ve skupinové fázi skončí na 2. místě (viz. program). 

Velké díky za finanční podporu patří statutárnímu městu Brno, Jihomoravskému kraji a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebylo možné uskutečnit. Dále patří poděkování také hejtmanovi Jihomoravského kraje, JUDr. Bohumilu Šimkovi a prvnímu náměstkovi primátora města Brna, Mgr. Petru Hladíkovi. Všechny zápasy z turnaje budou vysílané na našem YouTube kanále a dostupné budou následně i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na webu EU Nations nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z této akce.

sociální sítě

Partneři