Evropského Poháru juniorů se letos v Brně zúčastní rekordních 14 týmů
14. 4. 2019

Evropského Poháru juniorů se letos v Brně zúčastní rekordních 14 týmů

Evropský Pohár juniorů se nebezpečně blíží. Již od 17. do 21. dubna se odehraje v Brně další turnaj . Letos se totiž do akce na stadionu Lužánky dostane celkem 14 národních výběrů, což je vůbec nejvíce v historii EU Nations. Vůbec poprvé budou v českém prostředí v ostrých zápasech užita nová pravidla.

Kvůli vysokému počtu týmů turnaj započne už ve středu, kdy se poprvé představí všech 14 týmů: Česká republika (U17s a U15s), Irsko, Dánsko, Jihoafrická republika, Anglie, Wales, Rakousko, Litva, Finsko, Švédsko, Kypr, Bělorusko a Moldavsko.

Čeští reprezentanti naposledy v turnaji nešťastně obsadili pátou příčku. V klíčovém skupinovém zápase totiž před rokem podlehli jednogólovým rozdílem týmu z Rakouska a museli tak bojovat o pátou příčku proti týmům z druhých míst skupinové fáze. V této části turnaje si naštěstí dokázali poradit s Dánskem i Litvou a díky lepšímu skóre jim stačila remíza se Švýcarskem v posledním zápase.

Letos se týmy rozdělí do dvou skupin po sedmi. Systémem každý s každým se mezi sebou týmy utkají ve skupinové fázi a následně si zahrají proti týmům ze stejného místa druhé skupiny o finálové umístění. Šanci na zisk celkového vítězství mají tedy pouze týmy, které dokáží vyhrát svou skupinu.

Velké díky patří za finanční podporu statutárnímu městu Brna a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR, bez nichž by tento turnaj nebylo možné uskutečnit. Všechny zápasy z turnaje budou vysílané na našem YouTube kanále a budou dostupné i ze záznamu. Výsledky zápasů najdete na webu EU Nations nebo ve facebookové události, kde budou sdíleny i fotografie z této akce.

sociální sítě

Partneři