Shrnutí: Ze zisku Evropského Poháru se radovaly juniorky z Německa
29. 3. 2019

Shrnutí: Ze zisku Evropského Poháru se radovaly juniorky z Německa

Evropský Pohár juniorek do sedmnácti let se letos znovu konal v Brně, kde se o titul utkalo celkem 8 týmů. Z České republiky se na turnaji ukázaly hned dva výběry, z nichž jeden obsadil páté a druhý osmé místo.

Evropského Poháru juniorek se letos účastnily krom ČR reprezentace: Německa, Dánska, Anglie, Irska, Walesu a Jihoafrické republiky. Týmy nejdříve byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, odkud následně postupovaly do pavouků o zlato a o páté místo. První český výběr dostal do skupiny A Jihoafrickou republiku, Německo a Irsko. Druhý český výběr tedy měl ve skupině B Anglii, Dánsko a Wales.

Skupinová fáze

České týmy se v pátek neuvedly vůbec dobře a první výběr prohrál zápasy s Jihoafrickou republikou i Irskem vysoko 1:29 a 1:14. Druhý výběr sice začal těsnější prohrou s Dánskem (9:13), ale večer je čekal debakl od Anglie (0:18). 

V sobotu si Češky ve skupině B zlepšily náladu vítězstvím 10:3, které gólově zařídily hlavně Iva Drnková (4) a Josefína Holá (3). První český výběr ve skupině A ale prohrál vysoko i poslední zápas s Německem (2:24) a oba české výběry se tak střetly mezi sebou v semifinále pavouku o pátou příčku. 

Ve skupině A postoupila z prvního místa reprezentace Jihoafrické Republiky, která se skóre +52 dominantně zvítězila nad všemi svými soupeři. Druhé místo obsadilo Německo, které v zápase o postup do nejlepší čtyřky porazilo Irsko 18:12. Skupinu B ovládla Anglie, kterou v semifinálové čtyřce doplnil výběr Dánska. Na čtvrtém místě skupiny skončil za druhým českým výběrem Wales.

Play-off

V sobotu odpoledne se odehrálo české derby, ve kterém, pro mnohé překvapivě, zvítězil druhý výběr, který byl složen zejména z mladších hráček. Právě hráčky druhého týmu si tak v neděli zahrály proti Walesu, který porazily již ve skupině. Právě Wales totiž na penalty porazil Irsko, které ve skupině A skončilo třetí. O úžasný moment se v zápase postarala velšská gólmanka Anna Jenkins-Delf, která vstřelila poslední gól zápasu na 4:4 a dovedla svými penaltovými zákroky Wales do boje o pátou příčku. 

V pavouku o zlato se nakonec zopakovalo loňské finále, protože Němky dokázaly porazit Anglii 9:5. Jihoafrická republika si pak připsala další dominantní vítězství, tentokrát proti Dánkám, v poměru 16:2. 

O třetí místo se tedy utkaly právě reprezentantky Dánska s Anglií. Výsledkově dopadl zápas velmi podobně, jako ve skupinové fázi a Angličanky se tak po výhře 19:3 mohly radovat z bronzových medailí. 

Ve finále se setkaly, stejně jako před rokem Němky s Jihoafričankami. Oproti loňskému ročníku se ale tentokrát zápas vyvíjel úplně jinak. Místo drtivé výhry Jihoafrické republiky se diváci na stadionu Lužánky dočkali napínavé podívané, na jejímž konci vítězně stanul výběr Německa, který zvítězil 10:8. Po konečném hvizdu již vypukla opravdová radost. Široké úsměvy šampionkám turnaje zůstaly ještě dlouho po dohrání státní hymny.

Jak je u EU Nations zvykem, na konci turnaje se znovu udělovaly ocenění pro týmy a samozřejmě i jednotlivce. Nejlepší brankářkou se stala již zmiňovaná Velšanka Anna-Jenkins Delf. Krom stříbrné medaile si pak hned dvě individuální ocenění odnesla také jihoafrická hráčka Lucy Isabella Miszewski, která se s 22 góly stala jak nejlepší střelkyní, tak i nejlepší hráčkou celého turnaje. 

Konečné pořadí:

  1. Německo
  2. Jihoafrická republika
  3. Anglie
  4. Dánsko
  5. Česká republika II
  6. Wales
  7. Irsko
  8. Česká republika I

sociální sítě

Partneři