Američané z Los Angeles s přehledem vyhráli EU Nations klubů
19. 9. 2018

Američané z Los Angeles s přehledem vyhráli EU Nations klubů

I když název EU Nations napovídá spíše tomu, že mezi sebou soupeří pouze národy z Evropy, pravidelně se turnajů účastní i pólisti a pólistky ze zemí mimo starý kontinent. Turnajů EU Nations se tak dlouhodobě účastní reprezentační výběry Jihoafrické republiky, nebo přední klub z USA, Los Angeles AC. Právě tento tým o víkendu naprosto ovládl pražské EU Nations klubů.

Skupinová fáze

Turnaje se zúčastnilo celkem 10 klubů, které se rozdělily do dvou skupin po pěti. Českou republiku na turnaji reprezentoval Stepp Praha, který skončil na druhém místě skupiny B. Ve skupině Stepp postupně porazil dánský celek Slagelse SK (9:8), litevský klub WPC Zaigas Elektrenai (11:7) a rakouské zástupce z týmu ASV Wien (13:10). V posledním zápase o 1. místo skupiny, proti anglickému týmu Solihull WP, ale Steppáci vyhrát nezvládli a po výsledku 10:8 se z postupu do finále radoval mistr anglické ligy. Zaibas Elektrenai skončil na 3. místě skupiny a boj o čtvrté místo skončil ve prospěch ASV Wien. V zápase o celkové 9. místo tak v neděli skončilo dánské Slagelse.

Ve skupině A naprosto dominoval americký tým Los Angeles AC, který předváděl rychlou a kolektivní hru a výrazně převyšoval všechny své oponenty. O tom svědčí i celkové skóre 61:17. Na druhém místě skupiny skončil další anglický tým, Cheltenham, který získal místo v boji o medaile po výhře proti Belgičanům z Antwerpse. Na čtvrtém místě skončily slovenské Vrútky a na posledním místě zůstala bez bodu švédská Jarfalla.

Boje o umístění

V bojích o umístění měly být jednotlivé zápasy nejvyrovnanější, ale hned v prvním zápase zvládli naprosto hladce zvítězit hráči Slagelse. Dánský tým se tak mohl radovat alespoň z 9. místa a domů odjížděl s pocitem vítězství. Naopak Jarfalla nedokázala v pěti zápasech na turnaji uhrát ani jeden vyrovnaný výsledek. Nejblíže k zisku bodů měla totiž v zápase, ve kterém už se o nic nehrálo - proti Cheltenhamu ve skupině, který prohrála jen 11:14. Sedmé místo šlo nakonec po velmi vyrovnaném zápase rakouskému mužstvu ASV Wien, které těsně přehrálo KVP Piešťany 12:11. I přesto, že byl výsledek velmi těsný, vídeňský tým si vedení držel po většinu hracího času a výhodnou pozici si uhlídala. 

O něco jasněji přehráli Belgičani z Antwerpse své soupeře z Litvy a WPC Zaibas Elektrenai si tak z turnaje odnesl cenu za šesté místo. V boji o bronzové medaile se utkaly Stepp Praha a další anglický tým - Cheltenham. Domácí tým byl i přes četná vyloučení úspěšnější a nakonec vyhrál 17:13. V očekávaném finále jsme se dočkali naprosté dominance Američanů, kteří své soupeře do téměř ničeho nepustili a zaslouženě vyhráli celý turnaj po výhře 14:2. Solihull se tak musel spokojit se stříbrnými medailemi.

Na konci turnaje byli oceněni i tři hráči za jejich individuální výkony. Cenu za nejlepšího hráče dostal tahoun anglického Solihullu, Jake Vincent, a titul nejlepšího brankáře si odnesl Zack Rhodes, který svými stabilními výkony tvořil základ úspěchu týmu z L. A. Cenu za nejlepšího střelce si vystřílel Tomáš Kostelník ze Steppu Praha, který průměrně vstřelil 5 branek za zápas a byl hlavní hvězdou pražského týmu. 

Konečné pořadí:

  1. Los Angeles AC
  2. Solihull WP
  3. Stepp Praha
  4. Cheltenham SWPC
  5. Antwerpse WP
  6. WPC Zaibas Elektrenai
  7. ASV Wien
  8. KVP Piešťany
  9. Slagelse SK
  10. Jarfalla VP

sociální sítě

Partneři