Soutěž staršího dorostu ovládl potřetí v řadě Stepp Praha
30. 5. 2017

Soutěž staršího dorostu ovládl potřetí v řadě Stepp Praha

První z ligových soutěží je u konce a má svého vítěze. Jak probíhal poslední turnaj I. ligy staršího dorostu? To nám popsal ve své reportáži trenér týmu Steppu Praha Štěpán Rezek.

O víkendu 20. – 21. 5. se v Děčíně odehrál poslední turnaj 1. ligy staršího dorostu, který byl posunut z původního říjnového termínu. Skončila tak první soutěž vyhlášená ČSVP. O konečné pořadí všech týmů se rozhodovalo až na posledním turnaji, šanci na zisk titulu tak měly před posledním turnajem už jen týmy Stepp Praha, AJ Strakonice a TJ Slávia Hradec Králové, možnost získat medaili však měly ještě všechny týmy. Klíčové byly pro všechny týmy už sobotní zápasy, ve kterých se fakticky rozhodlo o konečném umístění týmů. V těžkých sobotních zápasech uhrál lídr soutěže Stepp Praha dvě vítězství a jednu remízu, čímž si zajistil v předstihu první místo v lize a titul mistra ČR pro sezónu 2016/2017. V boji o konečné druhé místo nakonec těsně obstála TJ Slávia Hradec Králové, která odolala tlaku Strakonic v jejich boji o druhé místo, ke kterému měl jihočeský tým jen kousek a za Hradcem skončil o pouhé dva body. Čtvrté místo nakonec získal tým SKP Kometa Brno, který na posledním turnaji vyhrál tři zápasy, na pátém místě se umístil SK Děčín.

Stepp Praha obhájil titul mistra ČR ve starším dorostu a získal v této kategorii již třetí titul v řadě. Stepp Praha nakonec vyhrál s devíti bodovým náskokem, který ale získal až na posledním turnaji. Celá liga nabízela mnoho vyrovnaných zápasů a až do posledního kola neměl žádný tým jistou svoji pozici. Všem medailistům patří velká gratulace a přání úspěšného vkročení do mužských soutěží.

 

Konečná tabulka I. ligy staršího dorostu

sociální sítě

Partneři