1. MČR v Beach water polu
BEACH Waterpolo
16. 9. 2020

1. MČR v Beach water polu

V pražském bazénu v Podolí se uskuteční historicky 1. oficiální mistrovství České republiky v beach water polu. Bohužel rekonstrukce venkovních prostor neumožňuje odehrát tuto akci ve venkovním bazéně. Turnaje se zúčastní 8 mužských a 4 ženské týmy..

Stejně jako u ostatních sportů se zařazuje do kategorie beach i vodní pólo. První světový šampionát proběhl v rámci MS 2019 v jihokorejském Gwangju. Český svaz vodního póla se velice rychle připojuje a tento víkent pořádá historicky první Mistrovství ČR. Podle dostupných informací se jedná o vůbec první národní mistrovství v Beach water polu v Evropě.

Turnaje se zúčastní osm sedmičlených týmů mužů (SK Slavia Praha "A" a "B", KVP Přerov, SK UP olomouc, Kometa Brno, UK VP STEPP Praha "A" a "B" a tým Slavia Hrade Králové) a čtyři stejně početné týmy žen (Asten Johnson Strakonice, Slavia Hradec Králové a UK VP STEPP Praha "A" a "B"). Pravidla pro Beach waterpolo vycházejí z klasických pravidel vodního póla jsou však poupraveny v některých bodech. Utkání se oproti klasickému pólu hraje na poločasy v délce 10minut čistého času hry a hráč může v průběhu utkání obdžet více resp. neomezený počet osobních chyb. Vyloučený hráč se musí dotknout tzv. rohu doteku, který je označen červeně a ihned se zapojuje zpět dohry. Celé utkání může doprovázet hudební podkres a utkání se tak stane i divácjy atraktivní i z pohledu diváka.

Český svaz vodního póla zve všechny příznivce vodních sportů na tuto sportovní akci. Začínáme v sobotu od 10:30 a v neděli od 9hodin

sociální sítě

Partneři