STEPP PRAHA OVLÁDL POHÁR PŘEDSEDY ČSVP MUŽŮ
Muži
ČSVP
13. 11. 2023

Uplynulý víkend nabídl dramatickou bitvu o Pohár předsedy ČSVP mužů. Deset zápasů, z nichž dva byly rozhodnuté až na penalty, poskytly fanouškům vodního póla atraktivní podívanou. V nově zrekonstruovaném strakonickém bazénu Na Křemelce se z vítězství nakonec radoval Stepp Praha. Na druhém místě končí Kometa Brno, bronzové medaile připadly Slavii Praha. Nejlepším střelcem turnaje se stal Juraj Dilý (Stepp Praha) s 16 góly.

Již první sobotní zápasy jasně ukázaly, že celý turnaj nebude mít jednoho jasného vítěze. V utkání pražské Slavie se Strakonicemi se zdálo, že Jihočeši si připíší první vítězství na turnaji, neboť v polovině druhé čtvrtiny vedli již 5:1. Sešívaným se ale povedlo vrátit zpět do zápasu, a na konci třetí osmiminutovky bylo skóre vyrovnané 6:6. V poslední části hry padly pouze tři góly, přičemž vítěznou branku vstřelil slávista Vít Váňa 13 vteřin před koncem zápasu.

Druhé utkání se neslo v duchu reprízy loňského pohárového finále. Poločasové skóre působilo téměř až fotbalovým výsledkem, neboť padly pouze tři branky, všechny z rukou brněnských hráčů. Ve třetí čtvrtině vstřelila Kometa pouze jednu branku, zatímco Stepp přidal na své konto čtyři góly, čímž vyrovnal skóre. V poslední periodě se dvoubrankového vedení ujal Stepp, načež Kometa srovnala skóre. Minutu před koncem si oba týmy vyžádaly oddechové časy, nicméně žádnou další branku se již vstřelit nepodařilo a rozhodnout musely pokutové hody. Z vítězství se nakonec radoval tým z Podolí. Zatímco Pražané proměnili všechny penalty, z Brňanů se neprosadil nikdo.

Sobotní drama pokračovalo večerním soubojem domácích s brněnskou Kometou. Jihočeši vedli na konci druhé čtvrtiny již 6:1, v polovině třetí části hry dokonce 8:2. Kometa však poté nastartovala podobný obrat, který se povedl sešívaným, a dokázala vsítit pět gólů za sebou. Minutu a půl před koncem navýšil vedení Strakonic Jiří Bohutínský na 9:7. Brňané ale dokázali do konce zápasu vyrovnat a podruhé tak rozhodovaly penalty. Stejně jako ve finále loňské ligy, i nyní se radovali Jihočeši. Rozhodující pokutový hod proměnil Richard Vondrášek a utkání skončilo 10:9.

Neděle nabídla tři vyrovnaná utkání. Prvně se dopoledne odehrálo pražské derby. Oba týmy se přetahovaly o vedení během celého zápasu, přičemž lépe se střelecky dařilo Steppu. Košický ostrostřelec Michal Varga tahal podolský tým, zatímco na gólech červenobílých se podílelo několik hráčů.  Tři minuty před koncem srovnával skóre Jakub Šubrt na 9:9, načež zmiňovaný Michal Varga vstřelil rozhodující branku a zajistil Steppu vítězství.

Slávisté poté nastoupili proti brněnské Kometě. V průběhu zápasu si Brňané vybudovali pětigólový náskok, který se sešívaným podařilo stáhnout na 5:7. během třetí periody se slávistům dokonce povedlo snížit na rozdíl jediného gólu a čtvrtina tak skončila 8:9. Čtvrtá část hry však nakonec připadla Kometě, která si zajistila vítězství 12:9.

Měření sil mezi Steppem a Strakonicemi se už zpočátku vyvíjelo lépe pro Pražany, kteří ke konci druhého poločasu vedli 6:2. Zásadní podíl na gólech Steppu měl Juraj Dilý, který krásnými góly dokázal překonávat jihočeskou obranu. Strakonicím se povedlo na svého soupeře dotáhnout v poslední čtvrtině, nicméně Juraj Dilý zajistil gólem v závěru utkání výhru pro svůj tým.

Stepp Praha si na své konto připsal již sedmý titul v poháru předsedy ČSVP mužů. V aktuální sezóně je nejúspěšnějším týmem, co se získaných trofejí týče (pohár mužů, pohár st. žáků). V těsném závěsu s jedním cenným kovem (titul v poháru ml. dorostenců) je jejich městský rival SK Slavia Praha. Výsledky všech zápasů jasně hovoří o vyrovnanosti všech prvoligových týmů v České republice. Letošní ligová soutěž tak bude plná atraktivních duelů. První kolo se koná 2. prosince.